هدر اصلی
1393/05/20 14:28:37
سرویس اقتصادی
حسن نژاد:

شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی را 25 درصد تعیین کرده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نرخ های متفاوت سود بانکی، گفت: شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی برای تسهیلات عقود مبادله ای را حداکثر ۲۲ درصد اعلام کرده و تعیین نرخ سود تسهیلات مشارکتی را در اختیار بانک ها قرار داده که البته نباید نرخ این سود از ۲۵ درصد تجاوز کند.
شورای پول و اعتبار نرخ سود تسهیلات عقود مشارکتی را 25 درصد تعیین کرده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره نرخ های متفاوت سود بانکی، گفت: شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی برای تسهیلات عقود مبادله ای را حداکثر 22 درصد اعلام کرده و تعیین نرخ سود تسهیلات مشارکتی را در اختیار بانک ها قرار داده که البته نباید نرخ این سود از 25 درصد تجاوز کند. https://cdn.icana.ir/d/019/57936.jpg شورای,پول,و,اعتبار,نرخ,سود,تسهیلات,عقود,مشارکتی,را,25,درصد,تعیین,کرده,است Icana

محمد حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی‌ خبرگزاری خانه ملت، درباره نیاز بخش تولید به تسهیلات بانکی ،گفت:برای رونق بخشیدن به تولید باید از تمامی ظرفیت های بانکی استفاده کرد بنابراین علاوه بر ارائه تسهیلات بانکی به بخش تولید، کاهش نرخ سود بانکی نیز از لازمه های حل مسائل تولیدکنندگان است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه تسهیل در ارائه وام های بانکی اولویت دارد یا کاهش نرخ سود بانکی؟ گفت: نمی توان از این دو راهکار تقویت کننده بخش تولید تنها یکی را انتخاب کرد به دلیل اینکه در حال حاضر اولویت مهم بخشی از صنایع کشور، تامین سرمایه در گردش بوده که جلوی زیان های آتی را بگیرد.

حسن نژاد در این رابطه ادامه داد: باید توجه داشت پایین آمدن نرخ بهره بانکی نیز برای تولید کنندگان بزرگ که به منافع دراز مدت می اندیشند مهمتر از اخذ تسهیلات بانکی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: در هر صورت سیستم بانکی باید برنامه ای برای حمایت از تولید کنندگانی که برنامه های 50 ساله برای تولید دارند، طراحی کند.

وی درباره اعمال نرخ سود های بانکی متفاوت از سوی شعب بانکی گفت: شورای پول و اعتبار نرخ سود بانکی برای تسهیلات مبادله ای را حداکثر 22 درصد اعلام کرده و تعیین نرخ سود تسهیلات مشارکتی را در اختیار بانک ها قرار داده که البته نهایتا باید نرخ این سود نیز از 25 درصد تجاوز  کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره عدم ارائه تسهیلات مبادله ای به تولید کنندگان یادآور شد: به دلیل نظارت های غیر موثر بانک مرکزی بانک ها تمایلی به ارائه تسهیلات مبادله ای ندارند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet