خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/20 10:56:05
سرویس اقتصادی
خسروی تاکید کرد:

نارضایتی مردم از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بدون فراهم کردن زیرساخت ها

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اقدام عجولانه ای بود که بدون مطالعه و کارهای کارشناسی لازم صورت گرفت، گفت: اگر از مردم سوال کنید متوجه می شوید که راضی به اجرای طرح آزادسازی نرخ بلیت ها نیستند، چرا که زیرساختهای لازم برای این طرح فراهم نشده است.
نارضایتی مردم از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بدون فراهم کردن زیرساخت ها عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اقدام عجولانه ای بود که بدون مطالعه و کارهای کارشناسی لازم صورت گرفت، گفت: اگر از مردم سوال کنید متوجه می شوید که راضی به اجرای طرح آزادسازی نرخ بلیت ها نیستند، چرا که زیرساختهای لازم برای این طرح فراهم نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/76137.jpg نارضایتی,مردم,از,آزادسازی,نرخ,بلیت,هواپیما,بدون,فراهم,کردن,زیرساخت,ها Icana

علیرضا خسروی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت حادثه سقوط هواپیمای 140  در روز گذشته، را از دو وجه  قابل توجه دانست و گفت: می دانیم که  بروز چنین حوادث و سوانحی از یک بعد قابل پیش بینی نیست وبا رعایت همه استانداردها نمی توان وقوع این اتفاقات را به صفر رساند.

 نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سانحه سقوط برای هواپیمای مالزی ، اوکراین و یا سایر هواپیماها در کشورهای دیگر هم ممکن است رخ دهد و یک امر طبیعی است، افزود: اطمینان داشتن از استاندارد بودن هواپیماها و جابجایی مردم بعداز پروازهای آزمایشی و کسب گواهی های لازم است.

 عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه هواپیماهایی که در سازمان هواپیمایی به کار گرفته می شود باید به همه استانداردها مجهز باشند، تصریح کرد: باید توجه داشت قبل از استفاده از هواپیما ها در خطوط هوایی کشور باید این هواپیماها استانداردهای لازم را گذرانده باشند نه اینکه آزمایش استاندارد بودن و یا نبود آن در خطوط هوایی آزمایش شود چرا که بروز سوانح احتمالی حین پرواز خسارات جبران ناپذیری به دنبال دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در مورد استاندارد بودن هواپیمای 140 توضیح داد: این هواپیما از زمان ساخت در حال کسب استانداردها بود و هنوز استانداردهای خارجی را دریافت نکرده است بنابراین انجام پرواز با این هواپیما که حالت آزمایشی دارد آن هم با حضور مردم خطایی بود که خسارت های بسیاری را به دنبال داشت و نگرانی از احتمال سقوط این نوع هواپیما از همان ابتدا وجود داشت.

خسروی  با یاداوری اینکه در حال حاضر مسیرهای هوایی ایران از امن ترین مسیرهااست و روزانه 600 پرواز از سایر کشورها  در این مسیرها انجام می گیرد، تصریح کرد: وقوع چنین حوادثی اثرات مناسبی ندارد و برهدف و سرمایه گذاری کشورهای دیگر تاثیر منفی می گذارد.

وی تاکید کرد: مسئولان کشور جلسات فوری برگزار و  موضوع سقوط هواپیما را بررسی  و  اشکالات مربوطه  را تعیین و برای رفع این اشکالات تلاش کنند چرا که اتفاقاتی مشابه سانحه روز گذشته که با تلفات جانی زیادی همراه بود بر افکار عمومی آثار مخربی دارد و لازم است مسئولان دقت کنند تا دیگر شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری اجرای طرح آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در چندماه گذشته، گفت: آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اقدام عجولانه ای بود که بدون مطالعه و کارهای کارشناسی لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: آزاد سازی نرخ ها مستلزم فراهم کردن زیرساختهای لازم است و بدون این اقدام طرح آزادسازی نتیجه ای در بر ندارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه اگر از مردم سوال کنید متوجه می شوید که راضی به اجرای طرح آزادسازی نیستند، چرا که زیرساختهای لازم برای این طرح  فراهم نشده است، افزود: امیدواریم به زودی این اشکالات برطرف و رضایت مردم جلب و ایمنی پروازها بیشتر شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet