خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/20 10:18:41
سرویس سیاسی
بروجردی:

به نتیجه نرسیدن توافقات برابر است با از سر گیری فعالیت های هسته ای ایران

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا می داند که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات، فعالیت هسته ای ایران به وضعیت سابق باز خواهد گشت.
به نتیجه نرسیدن توافقات برابر است با از سر گیری فعالیت های هسته ای ایران رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا می داند که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات، فعالیت هسته ای ایران به وضعیت سابق باز خواهد گشت. https://cdn.icana.ir/d/019/43290.jpg به,نتیجه,نرسیدن,توافقات,برابر,است,با,از,سر,گیری,فعالیت,های,هسته,ای,ایران Icana

علاءالدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و آمریکا در بحث هسته ای با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از حق مسلم ملت خود در بحث انرژی صلح آمیز هسته ای کوتاه نمی آید، گفت: انرژی هسته ای حق مسلم و قانونی ملت ایران است که در چارچوب مقررات بین المللی، ان پی تی و مقررات آژانس هم تصریح و به رسمیت شناخته شده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا باید با دست برداشتن از زیاده خواهی های خود اجازه دهد توافق هسته ای در یک چارچوب منطقی پیش رفته و به نتیجه برسد، افزود: اگر آمریکا بر زیاده خواهی های خود مصر باشند احتمال به نتیجه نرسیدن مذاکرات و نرسیدن به توافق مشترک وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به مذاکره اخیر آمریکا با ایران در مورد بحث هسته ای با بیان اینکه این کشور علاقه دارد برنامه‌ای که سالها برای آنها تبلیغاتی سنگین انجام داده به نتیجه برسد، ادامه داد: در توافق ژنو، آمریکا بارها عنوان کرد که ایران را کنترل و محدود کردیم و باید دانست که این تبلیغات برای افکار عمومی آمریکا که سرمایه زیادی را در این امر گذاشته و انتخابات ریاست جمهوری را در پیش دارد بسیار مهم است.

بروجردی تصریح کرد: آمریکا می داند که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات، فعالیت هسته ای ایران به وضعیت سابق بازگشته و ایران همه فعالیت های خود از جمله غنی سازی 20 درصد، تسریع در تکمیل آب سنگین اراک، تولید سانترفیوژ های نسل جدید و فوردو  را از سر خواهد گرفت.

وی با اشاره به اظهار نظر اخیر اوباما مبنی بر اینکه کمتر از 50 درصد امکان توافق وجود دارد، توضیح داد: آمریکا خود می داند که مذاکرات در حال انجام شرایط سختی را دارد و این امر بدین معناست که احتمال توافق بالا نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برای پیش بینی نتیجه مذاکرات باید دید که تحولات مذاکره به کجا می رسد، افزود: در حال حاضر وضعیت مذاکرات به گونه ای نیست که یک تصویر مطمئن و روشن برای پایان توافق وجود داشته باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet