ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/21 14:07:04
سرویس اقتصادی
گروسی مطرح کرد:

ارتقاء کیفیت وکاهش قیمت مطالبات نمایندگان مجلس از مدیران خودرویی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای توسعه صنعت خودرو، افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و استفاده از فناوری های روز دنیا از خواسته های نمایندگان مجلس، پس از افزایش تولید است که مدیران خودرو سازی باید به آن توجه کنند.
ارتقاء کیفیت وکاهش قیمت مطالبات نمایندگان مجلس از مدیران خودرویی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای توسعه صنعت خودرو، افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و استفاده از فناوری های روز دنیا از خواسته های نمایندگان مجلس، پس از افزایش تولید است که مدیران خودرو سازی باید به آن توجه کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/51317.jpg ارتقاء,کیفیت,وکاهش,قیمت,مطالبات,نمایندگان,مجلس,از,مدیران,خودرویی Icana

حسین گروسی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: در جلسه ای که اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس با وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران خودرو سازی داشتند، اولین خواسته ای که در راستای جهش صنعت خودروسازی مطرح شد، افزایش تولید بود، چرا که تولیدات خودرو نسبت به سال 2011 حدود 50 درصد کاهش داشته است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری تولید کنونی یک میلیون خودرو در سال، افزود: در سال 2011 حدود یک میلیون و 600 هزار خودرو تولید شد، در صورتی که براساس سند توسعه صنعت خودرو، باید تولیدات به سه میلیون دستگاه می رسید، از این رو مدیران صنعت خودروسازی وعده افزایش تولید را دادند.

وی با بیان 3 خواسته دیگر از مسئولان خودروسازی تصریح کرد: افزایش کیفیت، کاهش قیمت تمام شده و استفاده از فناوری های روز دنیا از خواسته های دیگر نمایندگان، پس از افزایش تولید است.

وی با اشاره به ضرورت حذف عوارض واردات تجهیزات خودروسازی، بیان کرد: برای استفاده از فناوری های روز، نیاز است که هم در قطعه سازی و هم در خودروسازی ، آخرین تجهیزات دنیا را برای تولید قطعات مورد استفاده قرار دهیم، از این رو دولت باید با حذف عوارض واردات تجهیزات، از وارد کنندگان این محصول حمایت کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تحقق این خواسته ها می تواند تحولی در خودروسازی ایجاد کند، گفت: با وضعیت تحریم های خارجی و عوارض بالا برای واردات تجهیزات، قیمت تمام شده محصولات افزایش پیدا می کند که این موضوع باید مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس همچنین درباره استراتژی توسعه صنعت و نقش آن در افزایش تولیدات اظهار داشت: اکنون کشوری مانند کره جنوبی تنها بر تولید چند محصول پافشاری دارد و این اقدام، زنجیره تولید را کامل می کند، در صورتیکه ما از این زنجیره بر خوردار نیستیم و به همین دلیل هم ارائه استراتژی توسعه صنعت از خواسته های مجلس از وزیر صنعت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet