خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/20 10:25:03
سرویس اجتماعی
با حضور هیات هایی از مجالس آسیا؛

نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی آغاز شد

نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی دقایقی پیش آغاز به کار کرد.
نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی آغاز شد نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی دقایقی پیش آغاز به کار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/75325.jpg نشست,کمیته,دائمی,امور,اجتماعی,و,فرهنگی,مجمع,مجالس,آسیایی,آغاز,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امروز دوشنبه 20 مرداد، نشست کمیته دائمی امور اجتماعی و فرهنگی مجمع مجالس آسیایی دقایقی پیش آغاز به کار کرد.

گفتنی است در این نشست که به میزبانی مجلس شورای اسلامی ایران برگزار شده، قرار است حجت الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی و نژادحسینیان دبیرکل مجمع مجالس آسیایی سخنرانی داشته باشند.

همچنین در جلسه اول این مجمع قرار است بعد از اتخاذ دستور جلسه، اعضای هیات رئیسه اعم از رئیس، نایب‌رئیس و مخبر اجلاس مشخص شوند . در ادامه نیز رئیس و نایب‌رئیس مجمع سخنرانی خواهند داشت.

براساس این گزارش بحث و تبادل‌نظر درباره تصویب پیش‌نویس قطع‌نامه درباره موضوع قاچاق مواد مخدر در آسیا، توسعه و دفاع از حقوق کارگران مهاجر در آسیا و جلسه هماهنگی نمایندگان زن مجالس آسیایی از دیگر دستور کار این نشست است.

گفتنی است در نوبت بعدازظهر نیز تهیه پیش‌نویس بیانیه‌ای درباره مبارزه با فساد، دفاع و احترام به تنوعات فرهنگی و همچنین چالش‌ها و فرصت‌های جهانی صورت خواهد گرفت و در پایان نیز پیش‌نویس بیانیه‌ای درخصوص دستیابی به بهداشت همگانی، فناوری اطلاعات و مبارزه با قاچاق میراث فرهنگی در آسیا تهیه خواهد شد.

همچنین قرار است نماینده مجلس و دستیار اجرایی بحرین، تعدادی از نمایندگان مجلس مالدیو، رئیس هیات، نماینده مجلس، کارشناس، منشی هیات، دو تن از کارمندان اداره آسیا- آفریقای اندونزی و همچنین سناتور و مسئول دفتر پاکستان، نمایندگانی از بنگلادش، نمایندگانی از کامبوج، نمایندگانی از سوریه، دبیر دوم سفارت اندونزی و در نهایت سفیر کره شمالی در تهران به سخنرانی بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet