هدر اصلی
1393/05/20 11:46:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فتاحی:

بخش زیادی از بودجه سلامت صرف درمان بیماری های ناشی از سیگار می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بخش زیادی از بودجه سلامت کشور صرف درمان بیماری های ناشی از کشیدن سیگار می شود.
بخش زیادی از بودجه سلامت صرف درمان بیماری های ناشی از سیگار می شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بخش زیادی از بودجه سلامت کشور صرف درمان بیماری های ناشی از کشیدن سیگار می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/43118.jpg بخش,زیادی,از,بودجه,سلامت,صرف,درمان,بیماری,های,ناشی,از,سیگار,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل ازایسنا؛ عابد فتاحی افزود: بودجه سلامت کشور 100 هزار میلیارد ریال است که بخش بزرگی از این بودجه صرف درمان بیماری های مرتبط با مصرف سیگار می شود.

وی یادآورشد: سرطان لب، زبان، گلو، مشکلات تنفسی، ریه و مثانه از جمله بیماریهایی هستند که به علت مصرف سیگار به وجود می آیند.
 
فتاحی اظهار کرد: در خانواده هایی که والدین سیگار می کشند فرزندان و افراد خانواده بیشتر از خود آنها مبتلا به عوارض مصرف سیگار می شوند.
 
وی یادآور شد: بر اساس گزارش رئیس فراکسیون مبارزه با دخانیات مجلس، سالانه هفت هزار نفر در کشور بر اثر مصرف دخانیات زندگی خود را از دست داده و همچنین روزانه 10 الی 20 میلیارد تومان صرف درمان بیماران سیگاری می شود.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به نوع سیگارهایی که بصورت قاچاق و توسط باندهای مختلف وارد کشور می شوند گفت: موادی که در این سیگارها وجود دارد بسیار خطرناک بوده و می توان گفت تهدیدی بزرگ برای سلامت مردم است.
 
وی افزود: متاسفانه امروزه جوانان و نوجوانان اقدام به مصرف سیگار می کنند و این مساله آسیبی جدی برای جامعه است.
 
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی از خانواده ها خواست مراقبت فرزندان خود باشند و با آرامش و برخورد صمیمانه و هشدارهای منطقی جلوی ابتلای جوانان به مصرف سیگار را بگیرند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به مصرف قلیان نیز اشاره کرد و گفت: امروزه قلیان نیز تبدیل به یکی از دلمشغولی های برخی خانواده ها مخصوصا جوانان شده و چه بسا مشاهده می شود جوانان به کرات اقدام به استفاده از قلیان می کنند که مصرف آن بسیار مخربتر و خطرناکتر از سیگار است.
 
فتاحی اضافه کرد: خانواده ها باید به این مهم توجه کرده و اجازه ندهند قلیان و سیگار سرنوشت جوانان آنها را تعیین کند.
سیگار کلمه ای اسپانیایی است که از «سیگارا» به معنی «در کاغذ پیچیدن» گرفته شده است.
در انگلیسی به سیگار معمولی یعنی به برگ های خشک و بریده شدۀ گیاه توتون که در کاغذ پیچیده شده باشد سیگارت (cigarette) می گویند و به سیگار برگ یعنی برگ های گیاه توتون که به طور مستقیم بدون پیچیدن در کاغذ استفاده می شود سیگار می گویند.
سیگار حاوی چهار هزار نوع ماده شیمیایی است و بیش از 80 ماده سرطانزا دارد که بسیاری از آنها در زمان روشن کردن و کشیدن تولید می شوند.
حرارت تولید شده در نوک سیگار روشن افزون بر 900 درجه سانتیگراد است که این حرارت بالا خود موجب تولید بسیاری از ترکیبات شیمیایی دیگر است.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet