اربعین حسینی
1393/05/20 12:21:00
سرویس فرهنگی
رهبر در تشریح دلایل لزوم اجرای قانون محرم سازی مدارس تاکید کرد:

دلیلی برای رعایت حجاب در محیط بدون نامحرم وجود ندارد/آراستگی دختران در مدارس موجب شادابی آن ها می شود

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: دختران جوانی که به مدرسه می روند در سنینی قرار دارند که علاقه به نمایش زیبایی هایشان در آنها دیده می شود از طرفی برخی مدارس هم شرایط خوبی در فصل گرما ندارند، از این رو به دانش آموزان سخت می گذرد.
دلیلی برای رعایت حجاب در محیط بدون نامحرم وجود ندارد/آراستگی دختران در مدارس موجب شادابی آن ها می شود رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: دختران جوانی که به مدرسه می روند در سنینی قرار دارند که علاقه به نمایش زیبایی هایشان در آنها دیده می شود از طرفی برخی مدارس هم شرایط خوبی در فصل گرما ندارند، از این رو به دانش آموزان سخت می گذرد. https://cdn.icana.ir/d/019/52774.jpg دلیلی,برای,رعایت,حجاب,در,محیط,بدون,نامحرم,وجود,ندارد/آراستگی,دختران,در,مدارس,موجب,شادابی,آن,ها,می,شود Icana

فاطمه رهبر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با موضوع محرم سازی مدارس دخترانه کشور گفت: قانون محرم سازی مدارس دخترانه در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به تصویب رسیده و اجرا کردن آن یکی از وظایف وزارت آموزش و پرورش است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید بنا بر موازین شرعی شرایطی را فراهم کند تا دانش آموزان دختر در زمان حضور در مدارس خود بتوانند بدون حجاب و آزادانه به امر تحصیل و ورزش بپردازند.

وی با بیان این مطلب که موضوع محرم سازی مدارس در مدارس غیرانتفاعی بیشتر تحقق پیدا کرده است، گفت: در برخی مدارس تهران که نگاه مذهبی قوت بیشتری در آنها دارد سال هاست محرم سازی مدارس صورت می گیرد و در حال حاضر نیز برخی مدارس خصوصی در سراسر کشور محرم سازی را محقق کرده و فضا را به گونه ای فراهم کرده اند تا معلمان و دانش آموزان به راحتی حجاب خود را بردارند.

 

کمبود بودجه توجیه خوبی برای عدم تحقق محرم سازی در مدارس دخترانه دولتی نیست

رهبر در ادامه به وضعیت محرم سازی در مدارس دولتی اشاره و خاطرنشان کرد: متأسفانه هنوز شاهد تحقق محرم سازی در مدارس دولتی نیستیم و وزاری مختلفی که طی سال های اخیر مسئولیت داشتند، عنوان می کردند محرم سازی نیاز به بودجه بالایی دارد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمبود بودجه توجیه خوبی برای عدم تحقق محرم سازی در مدارس دخترانه دولتی نیست چرا که می توان از کمک خیرین مدرسه ساز و یا انجمن اولیا و مربیان و کسانی که توانایی کمک به این امر را دارند، استفاده کرد.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم تحقق هرچه سریع تر این قانون تصریح کرد: دختران جوانی که به مدرسه می روند در سنینی قرار دارند که علاقه به نمایش زیبایی هایشان در آنها دیده می شود از طرفی برخی مدارس هم شرایط خوبی در فصل گرما ندارند، از این رو به دانش آموزان سخت می گذرد.

رهبر افزود: به طور کل حجاب در مکانی که نامحرم وجود ندارد واجب نیست ضمن اینکه آراستگی دختران در مدرسه موجب نشاط و شادابی آنها و پیشرفت در درس هایشان می شود چنانچه در تجربه های قبلی نیز نتایج مثبتی دیده شد.

 

 برخی دانش آموزان تنها از ترس نمره انضباط جلوی درب مدارس حجاب خود را رعایت می کنند

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس در ادامه گفت: همانطور که از کودکی به فرزندانمان آموزش می دهیم در جایی که نامحرم نیست حجاب نداشته باشد و در جایی که نامحرم است باحجاب باشد، باید تلاش کنیم شرایطی را ایجاد کنیم تا حلال را حرام و حرام را حلال جلوه ندهیم.

رئیس فراکسیون زنان مجلس در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر شاهدیم دختران دانش آموز در خارج از مدرسه حجاب درستی ندارند اما وقتی وارد محیط مدرسه می شوند به خاطر نمره انضباط خود حجاب می گیرند که این مسئله با اجرا شدن کامل قانون محرم سازی برطرف می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet