خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/20 12:53:59
سرویس فرهنگی
درپی بررسی پیشنهاد مطهری در کمیسیون فرهنگی درباره انتخاب عضو ناظر مجلس در هیات نظارت بر مطبوعات:

کمیسیون فرهنگی پیشنهاد مطهری را رد کرد/نبویان و رسایی تنها گزینه های کمیسیون فرهنگی هستند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عصر دیروز کمیسیون فرهنگی موارد مربوط به معرفی کاندیداهای عضو هیئت نظارت بر مطبوعات را مورد بررسی قرار داد و آقای مطهری نیز پیشنهادات خود را مطرح کرد.
کمیسیون فرهنگی پیشنهاد مطهری را رد کرد/نبویان و رسایی تنها گزینه های کمیسیون فرهنگی هستند رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عصر دیروز کمیسیون فرهنگی موارد مربوط به معرفی کاندیداهای عضو هیئت نظارت بر مطبوعات را مورد بررسی قرار داد و آقای مطهری نیز پیشنهادات خود را مطرح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/76212.jpg کمیسیون,فرهنگی,پیشنهاد,مطهری,را,رد,کرد/نبویان,و,رسایی,تنها,گزینه,های,کمیسیون,فرهنگی,هستند Icana

احمد سالک در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره معرفی کاندیداهای عضو هیئت نظارت بر مطبوعات، گفت: بحث های زیادی در این زمینه مطرح شد که در نهایت صبح دیروز آقای مطهری از کاندیداتوری انصراف داد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آقای مطهری انصراف خود را به صورت کتبی به کمیسیون فرهنگی و صحن علنی مجلس اعلام کرده و طی آن نکاتی را خاطرنشان کردند که این گونه عمل شود.

وی به جلسه عصر گذشته کمیسیون فرهنگی اشاره و عنوان کرد: عصر دیروز کمیسیون فرهنگی موارد مربوط به معرفی کاندیداهای عضو هیئت نظارت بر مطبوعات را مورد بررسی قرار داد و آقای مطهری نیز پیشنهادات خود را مطرح کرد.

سالک در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت بعد از بحث و بررسی نظرات، اعضای کمیسیون فرهنگی بر مصوبه قبلی خود اصرار کردند و محمود نبویان و حمیدرسایی کماکان هم چون قبل تنها کاندیدای معرفی شده به صحن خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت  جلسه علنی روز -چهارشنبه 1 مرداد- با دستور کار انتخاب عضو هیات نظارت بر صدا و سیما در حالی برگزار شد که کمیسیون فرهنگی مجلس، محمود نبویان و حمید رسایی را به عنوان اعضای ناظرمجلس بر مطبوعات معرفی کرد. این اقدام با انتقاد برخی از نمایندگان در خصوص عدم معرفی علی مطهری در این بین و معرفی تنها دو نفر برای انجام رای گیری در صحن مواجه شد. این نمایندگان معتقد بودند اقدام کمیسیون فرهنگی ایجاد محدودیت در انتخاب نمایندگان و کانالیزه کردن انتخابات در صحن علنی مجلس بوده است. در پی این موضوع رییس مجلس تصمیم به بررسی مساله و تعیین تکلیف در هیات رییسه مجلس برای ممانعت از بروز تنش در صحن علنی گرفت. بعد از اتمام تعطیلات مجلس  روز گذشته - یکشنبه 19 مرداد- علی مطهری نماینده تهران با انتشار نامه‌ای در صحن مجلس از کاندیداتوری در انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات به دلیل آنچه شبهه تاثیر نسبت خانوادگی وی با رئیس مجلس بر تصمیم هیات رئیسه خوانده شده، انصراف داد و از کمیسیون فرهنگی خواست تا افراد دیگری را همراه با محمود نبویان و حمیدرسایی به صحن علنی مجلس معرفی تا تصمیم نهایی در صحن علنی مجلس اتخاذ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet