خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/20 13:01:52
سرویس بین الملل
نقوی حسینی:

حمله آمریکا به داعش صرفا یک ژست سیاسی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اقدامات آمریکا در مقابله با داعش اقداماتی محدود و صرفا برای گرفتن ژست سیاسی بوده و ارزش نظامی ندارد، گفت: آمریکا باید در برابر فشار افکار عمومی جهان پاسخی داشته باشند.
حمله آمریکا به داعش صرفا یک ژست سیاسی است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اقدامات آمریکا در مقابله با داعش اقداماتی محدود و صرفا برای گرفتن ژست سیاسی بوده و ارزش نظامی ندارد، گفت: آمریکا باید در برابر فشار افکار عمومی جهان پاسخی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/67959.jpg حمله,آمریکا,به,داعش,صرفا,یک,ژست,سیاسی,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سیاست جدید آمریکا برای حمله به داعش در عراق گفت: بی تردید داعش محصول مشترک آمریکا، صهیونیست ها و برخی کشورهای عرب منطقه است، بنابراین آمریکایی ها هیچ زمان محصول خود را مورد حمله قرار نمی دهند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه آمریکا برای حمله به داعش تنها یک ادعا است، افزود: آمریکا باید در برابر فشار افکار عمومی جهان پاسخی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقدامات آمریکا اقداماتی محدود و تنها برای گرفتن ژست سیاسی مقابله با داعش بوده و ارزش نظامی ندارد، ادامه داد: آمریکا تنها زمانی وارد میدان می شود که منافعش در خطر باشد در غیر این صورت اسلام، بشریت، و مردم و یکپارچگی دولت عراق برایش اهمیت ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه داعش محصولی یک روزه نیست، ادامه داد:  سالهاست که شاهد عملیات های تروریستی و جنایات و آدم کشی این گروه های افراطی وسلفی در کشورهای مختلف هستیم، حتی یک ماه است که داعش در عراق دست به جنایات می زند اما در این مدت خبری از آمریکا نبود.

وی با بیان اینکه برای حل بحران عراق باید در سه سطح اقداماتی را انجام داد، توضیح داد: اولین و مهمترین راه این است که گروه های مختلف عراقی و علما با یکدیگر هماهنگ و منسجم شده کمک کنند علاوه بر انتخاب هر چه سریعتر نخست، دولت مرکزی با کمک نیروهای مردمی به مقابله با گروه های تروریستی بپردازد.

نقوی حسینی تصریح کرد: راه کار دوم نیز این است که کشورهای همسایه که از خطر داعش برای سایر کشورها آگاه بوده و در معرض خطر آن هستند دست به دست هم داده و به دولت عراق برای مقابله با این گروه تروریستی کمک کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه به عنوان راهکار دوم نهاد ها و مراجع بین المللی و کشورهای مدعی حقوق بشر  ومدعی مبارزه با تروریسم باید برای مبارزه با داعش اقدام کنند، تصریح کرد: شورای امنیت  و مجمع عمومی و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند باید در مقابل قتل عام زنان و کودکان در عراق عکس العمل نشان دهند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet