ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/20 14:27:34
سرویس اجتماعی
امید خبر داد:

کسری بودجه یک هزار میلیاردی دانشگاه‌ها/قول مساعد نوبخت برای واریز اعتبار تعمیر دانشگاه‌ها در هفته جاری

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری٬ با یادآوری کسری بودجه یک‌هزار میلیاردی دانشگاه‌ها٬ از قول مساعد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای تخصیص اعتبارات مربوط به بخش تجهیز و تعمیر مراکز آموزش عالی در هفته جاری خبر داد.
کسری بودجه یک هزار میلیاردی دانشگاه‌ها/قول مساعد نوبخت برای واریز اعتبار تعمیر دانشگاه‌ها در هفته جاری معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری٬ با یادآوری کسری بودجه یک‌هزار میلیاردی دانشگاه‌ها٬ از قول مساعد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای تخصیص اعتبارات مربوط به بخش تجهیز و تعمیر مراکز آموزش عالی در هفته جاری خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/76213.jpg کسری,بودجه,یک,هزار,میلیاردی,دانشگاه‌ها/قول,مساعد,نوبخت,برای,واریز,اعتبار,تعمیر,دانشگاه‌ها,در,هفته,جاری Icana

محمدحسین امید در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری آمار دقیق کسری بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری٬ گفت: دانشگاه‌ها در حدود 1296 میلیارد تومان کسری بودجه دارند که این میزان کسری از سال های 90 و 91 باقی مانده که معضلی را برای مراکز آموزش عالی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه تا به امروز تخصیص بودجه‌های عمرانی دانشگاه‌ها به علت وجود مشکلاتی صورت نگرفته است٬ افزود: با قول مساعد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مبنی بر تخصیص اعتبارات مربوط به بخش تجهیز و تعمیر دانشگاه‌ها در هفته جاری بسیاری از مشکلات مراکز آموزش عالی مرتفع خواهد شد.

امید در تشریح مشکل دیگر دانشگاه‌ها٬ گفت: مشکل دوم دانشگاه‌ها تخصیص اعتبارات جاری آن‌هاست که متاسفانه آن هم بسیار ناچیز و در حدود 40 درصد تاکنون پرداخت شده در حالی که در حال حاضر باید نزدیک به 50 درصد تخصیص داده می‌شد.

وی با بیان اینکه سهم دانشگاه‌ها از تخصیص بودجه‌های عمرانی متفاوت است٬ تصریح کرد: هر دانشگاه به نسبت سهم خود از اعتبارات عمرانی در هفته جاری بهره‌مند خواهد شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری٬  با تاکید بر اینکه در سال جاری تخصیصی درخصوص اعتبارات تملک دارایی دانشگاه‌ها صورت نگرفته است٬‌ افزود: با توجه به اینکه بسیاری از استان‌ها به فصل سرما نزدیک می‌شوند در تخصیص اعتبارات تملک دارایی و همچنین تجهیز دانشگاه‌ها به سیستم‌های گرمایشی دولت باید جدیت بیشتری به خرج دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet