ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/25 09:10:10
سرویس اقتصادی
حاجی دلیگانی:

نگاه مسئولان به اخذ مطالبات معوق شعاری نباشد/ حمایت مجلس از تلاش ها برای بازگرداندن پول ها به بیت المال

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت‌ها با مساله اخذ مطالبات معوق به صورت شعاری برخورد کرده اند و امیدواریم که راهکار اخذ شده بتواند در کاهش آن تاثیرگذار باشد.
نگاه مسئولان به اخذ مطالبات معوق شعاری نباشد/ حمایت مجلس از تلاش ها برای بازگرداندن پول ها به بیت المال عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت‌ها با مساله اخذ مطالبات معوق به صورت شعاری برخورد کرده اند و امیدواریم که راهکار اخذ شده بتواند در کاهش آن تاثیرگذار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/46780.jpg نگاه,مسئولان,به,اخذ,مطالبات,معوق,شعاری,نباشد/,حمایت,مجلس,از,تلاش,ها,برای,بازگرداندن,پول,ها,به,بیت,المال Icana

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان ثمرات تشکیل مجتمع تخصصی برای وصول مطالبات نظام بانکی در قوه قضائیه، گفت: مجلس از هر راهکاری که در راستای وصول مطالبات و بازگرداندن این منابع به بیت المال باشد حمایت می کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: البته ما به عنوان ناظر، بر عملکرد این طرح نظارت خواهیم داشت، چراکه همواره دغدغه تحقق موفقیت وجود دارد و مجلس، در صورت نیاز به استفاده از سایر ابزارها و تذکر اقدام خواهد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انگیزه ای برای وصول مطالبات معوق وجود دارد، بیان کرد: همواره شعارها برای وصول مطالبات، بیش از عمل های صورت گرفته بوده و دولت ها با این موضوع بیشتر به صورت شعاری برخورد کرده اند، از این رو امیدواریم که رییس کل بانک مرکزی به گونه ای دیگر با مطالبات معوق و بدهکاران سیستم بانکی برخورد کند.

وی با اشاره به اینکه ثمرات اخذ مطالبات معوق، طی 2 یا 3 ماه نمایان می شود، گفت: در این مدت زمانی مشخص می شود که تصمیم اخذ شده شعاری است یا قابل تحقق و اظهارنظر در اینباره نیازمند گذر زمان است.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: ما در جایگاه مجلس، تا زمان اخذ کامل مطالبات معوق، این برنامه را پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس همچنین در رابطه با دلایل اعلام نشدن اسامی بدهکاران دانه درشت، گفت: اعلام اسامی تنها به معنی مجرم بودن اشخاص نیست و اگر از ابتدا، امور اقتصادی به صورت شفاف اعلام می شد شاهد رخ دادن این اتفاقات نبودیم، چراکه شفاف سازی به کاهش معوقات جدید منجر می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet