عید سعید غدیرخم
1393/05/30 07:30:00
سرویس اقتصادی
قائیدرحمت تأکید کرد:

هدایت هلدینگ های دولتی به سمت سرمایه گذاری در مناطق محروم

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس،گفت:به منظور کاهش نرخ بیکاری باید تمام سرمایه گذاری هلدینگ های وابسته به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی به سمت استان های کم برخوردار هدایت شوند.
هدایت هلدینگ های دولتی به سمت سرمایه گذاری در مناطق محروم نماینده مردم درود و ازنا در مجلس،گفت:به منظور کاهش نرخ بیکاری باید تمام سرمایه گذاری هلدینگ های وابسته به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی به سمت استان های کم برخوردار هدایت شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/68215.jpg هدایت,هلدینگ,های,دولتی,به,سمت,سرمایه,گذاری,در,مناطق,محروم Icana

عباس قائید رحمت درگفت و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزای خانه ملت،درخصوص وضعیت بیکاری در کشور به ویژه در استان لرستان،گفت: متأسفانه در حال حاضر وضعیت بیکاری در کشور به هیچ وجه مناسب نیست به طوری که در برخی از استان ها به مرز هشدار و در برخی دیگر از مرز هشدار گذشته و به مرحله بحران رسیده است.

نرخ بیکاری در لرستان به مرحله بحران رسیده است

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از اینکه استان لرستان رتبه اول نرخ بیکاری را در کشور به خود اختصاص داده است،تصریح کرد: با توجه به اینکه در این چند سال اخیر نرخ بیکاری در استان لرستان به مرحله بحران رسیده به همین علت رئیس جمهور اولین سفر استانی خود را به استان لرستان اختصاص داد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،درتشریح هدف اصلی سفر رئیس جمهور به استان لرستان،اظهار داشت: چاره‌ اندیشی و انجام اقدامات ویژه درخصوص وضعیت بحرانی کار در لرستان از اهداف اصلی سفر استانی رئیس جمهور به این استان بود تا در آینده نزدیک کاهش نرخ بیکاری در لرستان را شاهد باشیم.

قائیدرحمت،با بیان اینکه نرخ بیکاری در کشور 12درصد است،افزود: نرخ بیکاری در برخی از استان ها چون لرستان حدود 2 برابر این 12 درصد یعنی نزدیک به 25 درصداست.

نرخ بیکاری 50درصدی در بین جوانان لرستان

 وی ادامه داد:نرخ بیکاری در بین جوانان با رنج سنی 15 تا 24 سال در کشور 2 برابر 12 درصد یعنی حدود 25 درصد است به همین جهت متأسفانه نرخ بیکاری در بین جوانان لرستان حدود 50 درصد برآورد شده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: درحال حاضر استان هایی چون لرستان،چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویر احمد،ایلام،کرمانشاه،سیستان و بلوچستان و بوشهر وضعیت نابسامانی از نظر بیکاری دارند و ورود هر چه سریعتر دولت به منظور حل مشکل بیکاری در این استان ها بسیار ضرورت دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت:متأسفانه زمانی که دلارهای 7 تومانی و 240 تومانی موجود بود سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع مادر در این استان ها صورت نگرفته است به همین جهت تا به امروز شاهد تراکم صنعت فقط در چند استان چون‌اصفهان،فارس،خراسان، مرکزی، تهران و کرج ،خوزستان از نظر صنعت نفت و پتروشیمی هستیم.

قائیدرحمت،افزود:متأسفانه تراکم صنعت در برخی استان ها باعث شده که در حال حاضر این استان ها از نظر زیست محیطی با مشکل مواجه شده اند به طوری که سطح آلایندگی در فصول گرم سال به گونه ای است که قدرت تنفس را از مردم گرفته است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: دولت باید هر چه سریعتر اهتمام کند و با توقف صنعت،تراکم صنعت در برخی از استان ها را کاهش دهد و همچنین سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی را به منظور سرمایه گذاری به استان های محروم با نرخ بیکاری بسیار بالا هدایت کند.

این نماینده مردم درمجلس‌نهم،اظهارداشت:متأسفانه هلدینگ های دستگاه های وابسته به دولت چون ایدرو،ایمیدرو،شستا و سازمان بازنشستگی در استان هایی که بخش خصوصی قبلا در آنجا سرمایه گذاری کرده بود اقدام به ایجاد صنعت کرده اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،گفت:به عنوان رئیس کمیته اشتغال و کار آفرینی مجلس از دولت تقاضا دارم که با تجدید نظر تمام سرمایه گذاری هلدینگ های وابسته به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی را به سمت استان ها ی کم برخوردار سوق دهد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet