خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/06/01 10:58:00
سرویس اقتصادی
قائیدرحمت تأکید کرد:

واحد های صنعتی زیر 50 درصد ظرفیت در کشور مشغول به کار اند

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس،با انتقاد از اینکه بسیاری از طرح ها در استان های محروم با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد فعال اند،گفت: دولت باید هر چه سریعتر با تعطیلی طرح های نیمه تمام استان های برخوردار اهتمام جدی در تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام استان ها محروم داشته باشد.
واحد های صنعتی زیر 50 درصد ظرفیت در کشور مشغول به کار اند نماینده مردم درود و ازنا در مجلس،با انتقاد از اینکه بسیاری از طرح ها در استان های محروم با ظرفیت کمتر از 50 درصد فعال اند،گفت: دولت باید هر چه سریعتر با تعطیلی طرح های نیمه تمام استان های برخوردار اهتمام جدی در تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام استان ها محروم داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/68215.jpg واحد,های,صنعتی,زیر,50,درصد,ظرفیت,در,کشور,مشغول,به,کار,اند Icana

عباس قائیدرحمت درگفت و گو با خبرنگارحوزه انتخابیهخبرگزای خانه ملت،با انتقاد از اینکه روند کاهش جمعیت در برخی از استان ها بسیار بالا است،گفت:متأسفانه به علت نرخ بالای بیکاری درحال حاضر میزان مهاجرت از مناطق محروم به حاشیه شهرها و کلانشهرها بسیار افزایش پیدا کرده است.

نرخ شهرنشینی 70درصد شده است

 این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: دراوایل انقلاب شکوهمند اسلامی نسبت روستانشینی به شهرنشینی 70 به 30 بود اما متأسفانه در حال حاضر این رقم برعکس شده به طوری که نرخ روستانشینی 30 درصد و نرخ شهرنشینی 70درصد است.

روند نزولی درصد روستانشینی درکشور

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از اینکه درصد روستانشینی درکشور روز به روز درحال کاهش است،تصریح کرد:با توجه به اینکه کاهش درصد روستانشینی به معنای افزایش نرخ مهاجرت در کشور است به همین جهت دولت باید به منظور جلوگیری از ضرر افزایش مهاجرت برنامه قابل توجهی در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: دولت باید به منظور افزایش درصد روستانشینی و کاهش نرخ مهاجرت به سرمایه گذاری در مناطق محروم بپردازد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه درحال حاضر استان‌های کمتر برخوردار با مشکل بسیار جدی در بحث بیکاری مواجه هستند به طوری که هنوز طرح های نیمه تمام در استان های محروم تکمیل و به بهره برداری نرسیده است.

لزوم تعطیلی موقت طرح های استان های برخوردار

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: متأسفانه اکنون بسیاری از طرح ها در استان های محروم با ظرفیت کمتر از 50 درصد فعال هستند به همین جهت دولت باید هر چه سریعتر با تعطیلی موقت طرح های  استان های برخوردار اهتمام جدی در تکمیل و بهره برداری طرح های نیمه تمام استان ها محروم داشته باشد.

ضرورت استفاده از ظرفیت خالی واحدهای صنعتی

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، باتأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت خالی واحدهای صنعتی،تصریح کرد: متأسفانه کارخانه سنگ بری استان لرستان فقط چند درصد از ظرفیت کاری صد در صدی آن مشغول به کار است.

واحد های صنعتی زیر 50 درصد ظرفیت در کشور مشغول به کار اند

قائیدرحمت،افزود: 5 هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که حدود 10 درصد در استان محروم لرستان قرار گرفته که به طور متوسط زیر 50 درصد ظرفیت در کشور مشغول به کار هستند.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه واحدهای صنعتی با مشکلات عدیده ای چون مالیات بر ارزش افزوده وعدم اجرای قانون پرداخت سختی کار مواجه اند به همین علت با تشکیل جلسات متعدد در مجلس شورای اسلامی مقرر شد که دستگاه های دولتی در این خصوص عملکرد بسزایی داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: با تخصیص سرمایه در حال گردش، تجیز سازی دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی،برداشتن قوانین مزاحم، به طور حتم ظرفیت کاری واحدهای صنعتی از 50 درصد به 100 درصد خواهد رسید.

قائیدرحمت،افزود: چناچه مشکلات واحدهای صنعتی کشور چون صنعت سنگ،فولاد،خودرو سازی حل شود بی شک فرصتهای شغلی بسیاری آزاد خواهد شد به طوری که اگر اکنون یک میلیون نفر در برخی صنایع خاص مشغول به کاراند با رفع موانع می توان به بیش از دو میلیون نفر رساند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،گفت:امیدواریم دولت با تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام استان های محروم و استفاده از صددرصد ظرفیت کاری کارخانجات و واحدهای صنعتی موجود در شهرستان های کم برخوردار ،به بخش تولید توجه ویژه ای داشته باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet