هدر اصلی
1393/05/20 16:39:38
سرویس اقتصادی
در بازدید از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت عنوان شد

هاشمی: بیش از 30 درصد اقتصاد کشور در بخش صنعت ساختمان گردش دارد

رئیس کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان نماد تعاملی صنعت داخلی و خارجی کشور است گفت: بیش از ۳۰ درصد اقتصاد کشور در بخش ساختمان گردش دارد و بیش از منابع و ذخایر نفت و گاز در بخش صنعت ساختمان دارایی ابنیه داریم.
هاشمی: بیش از 30 درصد اقتصاد کشور در بخش صنعت ساختمان گردش دارد رئیس کمیسیون عمران مجلس با یادآوری اینکه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان نماد تعاملی صنعت داخلی و خارجی کشور است گفت: بیش از 30 درصد اقتصاد کشور در بخش ساختمان گردش دارد و بیش از منابع و ذخایر نفت و گاز در بخش صنعت ساختمان دارایی ابنیه داریم. https://cdn.icana.ir/d/019/43112.jpg هاشمی:,بیش,از,30,درصد,اقتصاد,کشور,در,بخش,صنعت,ساختمان,گردش,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مهدی هاشمی در جریان بازدید اعضای کمییسیون عمران از چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان با بیان اینکه خدا را شاکریم که شاهد یکی از نمادهای پیشرفت، تلاش و سازندگی در صنعت ساختمان هستیم گفت: بیش از 30 درصد اقتصاد کشور در بخش صنعت ساختمان گردش دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بیش از منابع و ذخایر نفت و گاز در بخش صنعت ساختمان دارایی ابنیه داریم افزود: گردش مالی در بخش صنعت ساختمان حائز اهمیت ویژه ای است و تقریبا حدود 20 درصد از اشتغال کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم مربوط به بخش صنعت ساختمان است و این موضوع جایگاه ویژه این صنعت را بیان می کند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه تعداد نمایشگاههای قابل توجهی در موضوع صنعت ساختمان در سطح کشور برگزار می شود تصریح کرد: مهمترین این نمایشگاهها ،  نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان است که سالانه برگزار می شود و در این نمایشگاه است که نماد تعاملی صنعت داخلی و خارجی کشور متبلور شده و تجلی می یابد.

هاشمی از نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به عنوان نقطه تماس بهره برداران ، صنعت گران و سرمایه گذاران با فعالان این بخش اقتصادی یاد کرد و گفت: انتظار این است که برگزاری این نمایشگاهها به صورت کیفی و کمی در سطح کشور گسترش یابد و این نوع نمایشگاهها به صورت منطقه ای و استانی برگزار شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: اگر بتوانیم سالانه یک نمایشگاه در تهران و چند نمایشگاه دیگر در سطح استان ها به صورت منطقه ای با موضوع صنعت ساختمان برگزار کنیم متوجه خواهیم شد که ظرفیت و کشش قابل توجهی در این رابطه وجود دارد و در این شرایط می توان برای توسعه کمی و کیفی صنعت مهم ساختمان بهتر فعالیت کرد.

هاشمی با تقدیر از تلاش دست اندرکاران و برگزار کنندگان چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان گفت: درخواست داریم نسبت به توسعه کمی و کیفی این صنعت توجه ویژه ای صورت گیرد و چنین نمایشگاههایی را محلی برای بنگاه صنعت ساختمان تلقی کنند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به استقبال چشمگیر تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان و بهره برداران فعال در حوزه صنعت ساختمان از چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم فن آوری ها و نوآوری های جدید را که منطبق با اصول ، قوانین ، ارزش ها ، فرهنگ و اقلیم ما هستند را روز به روز بیشتر و بهتر معرفی کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با انتقاد از اینکه ساختار و سازمان مدیریتی و اجرایی کشور هماهنگ بر حمایت از تولید نیست گفت: متاسفانه تولید کنندگان آن طور که باید و شاید حمایت و پشتیبانی نمی شوند که امیدواریم در همه ابعاد برگزاری چنین نمایشگاه هایی زمینه ساز انجام حمایت های لازم از تولیدکنندگان شود و شاهد ارتقای کیفی صنعت ساختمان باشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس برگزاری نمایشگاههای صنعت ساختمان را در پیشگیری از تخریب زودرس ساختمان ها ، تهدیدات جانی که ساکنان با آن روبرو هستند، تخریب محیط زیست و ضایع کردن منابع و ذخایر کشور موثر خواهد بود.

هاشمی از مسئولان برگزار کننده نمایشگاه صنعت ساختمان درخواست کرد به منظور دعوت از فعالان بخش ساختمان در خارج از کشور برنامه ریزی دقیق صورت گیرد چرا که این گونه نمایشگاهها در سراسر دنیا جزو پربازدید ترین ، پرمخاطب ترین و پرقراردادترین نمایشگاه ها است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر لزوم بازنگری در مورد ارتقای ایمنی و استانداردسازی در صنعت ساختمان گفت: بیش از مسائل اقتصادی و مالی ، مسائل ایمنی و جانی مردم اهمیت دارد که در صورت توجه به این مهم بحث صرفه جویی انرژی نیز اتفاق می افتد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet