شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی‌حسینی:

کعبه باید از حیطه اعمال قدرت داخلی عربستان خارج شود

سرویس بین الملل
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ممانعت از انجام مناسک حج زائران سوری خلاف شرع است، تصریح کرد: کعبه باید از حیطه اعمال قدرت داخلی عربستان خارج شود.
چهارشنبه 22 مرداد 1393 ساعت 09:58
کعبه باید از حیطه اعمال قدرت داخلی عربستان خارج شود سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ممانعت از انجام مناسک حج زائران سوری خلاف شرع است، تصریح کرد: کعبه باید از حیطه اعمال قدرت داخلی عربستان خارج شود. http://cdn.icana.ir/d/019/67960.jpg کعبه,باید,از,حیطه,اعمال,قدرت,داخلی,عربستان,خارج,شود Icana

سید‌حسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت؛  با انتقاد از ممانعت آل‌سعود از انجام مناسک حج زائران سوریه‌ای، گفت: کعبه و همچنین مدینه منوره متعلق به همه مسلمانان است و هر مسلمانی حق دارد برای انجام فرائض حج به سرزمین عربستان مسافرت کند.

نماینده مردم ورامین، قرچک، پیشوا و جوادآباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: عربستان نمی‌تواند برای تسویه حساب سیاسی با دولت‌های که خلاف منافعش رفتار می‌کنند، از پذیرش حجاج آن کشور ممانعت کند چرا که این مسئله هم خلاف عرف بین‌المللی و هم خلاف شرع مقدس اسلام است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم با بیان اینکه رژیم آل‌سعود نباید از موقعیت جغرافیای خود و همچنین استقرار خانه خدا در  سرزمین خود بهره برداری سیاسی کند، ادامه داد: انتظار این است که سازمان کنفرانس اسلامی در زمینه وارد عمل شود و با تدوین قوانینی خاص خانه کعبه را از حیطه اعمال قدرت داخلی آل‌سعود خارج کند.

این نماینده مجلس نهم افزود: سران رژیم آل‌سعود از استقرار خانه خدا در این کشور سوء استفاده سیاسی می‌کنند و این امر زیبنده اماکن مقدس اسلامی نیست.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسلمان ساکن در سوریه نیز مثل همه مسلمانان حق انجام مناسک حج را دارند و عربستان در اقدامی خلاف شرع و عراف از حضور آنها در سرزمین وحی ممانعت به عمل می‌آورد چرا که به اهداف سیاسی خود در سوریه نائل نشد و خود را شکست خورده بحران سوریه می‌داند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000