هدر اصلی
1393/05/20 18:56:56
سرویس فرهنگی
در دیدار با رئیس کمیسیون امور مالی حج مجلس اندونزی عنوان شد

تاکید بر تقویت وحدت بین کشورهای اسلامی

آقا تهرانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیسیون امور مالی حج مجلس اندونزی بر ضرورت تقویت وحدت بین کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: اندونزی و ایران نقش مهمی در مبارزه با افراطی گری و جلوگیری از اقدامات تفرقه افکنانه دارند.
تاکید بر تقویت وحدت بین کشورهای اسلامی آقا تهرانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیسیون امور مالی حج مجلس اندونزی بر ضرورت تقویت وحدت بین کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: اندونزی و ایران نقش مهمی در مبارزه با افراطی گری و جلوگیری از اقدامات تفرقه افکنانه دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/76245.jpg تاکید,بر,تقویت,وحدت,بین,کشورهای,اسلامی Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت ظهر دوشنبه 20/5/93 سید فواد ذکریا رئیس کمیسیون امور مالی حج مجلس اندونزی با مرتضی آقا تهرانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

آقا تهرانی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به اوضاع کنونی جهان اسلام بر ضرورت تقویت وحدت ، همبستگی و افزایش همفکری میان کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: گفتگو و وحدت میان کشورهای اسلامی از جمله اندونزی به عنوان بزرگترین کشور مسلمان جهان و ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار در منطقه، نقش مهمی در مبارزه با افراطی گری و جلوگیری از اقدامات تفرقه افکنانه خواهد داشت.

وی افزود: دیدارها و رایزنی های مستمر مقامات دو کشور به درک هر چه بهتر مواضع و دیدگاههای طرف مقابل و تقویت تعاملات دوستانه فی مابین در زمینه های مختلف خواهد انجامید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از ارتقا همکاری های فرهنگی، اجتماعی با اندونزی استقبال می کند.

آقاتهرانی ضمن اشاره به ظرفیت ها و قابلیت های مختلف فرهنگی و اجتماعی ایران گفت: همکاری مجالس دو کشور در قالب گروه های دوستی پارلمانی، کمیسیون های تخصصی و هیات های بین المجالس اسلامی و جهانی نقش قابل ملاحظه ای در توسعه همکاری های فی مابین در زمینه های مختلف خواهد داشت.

سید فواد ذکریا رئیس کمیسیون امور مالی اندونزی نیز در این دیدار با تاکید بر استقبال کشورش از افزایش همکاری های همه جانبه علی الخصوص در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و مدیریت امور مالی حج گفت: تبادل هیات های پارلمانی نقش موثر و مثبتی در تسهیل و توسعه همکاری و تعامل بیشتر مردم دو کشور خواهد داشت.

رئیس کمیسیون امور مالی حج اندونزی در پایان گفت: انتقال متقابل تجربیات در زمینه مدیریت امور مالی حج و بررسی راه های افزایش همکاری های اجتماعی و فرهنگی میان دو کشور از جمله اهداف عمده سفر هیات پارلمانی اندونزی به تهران است.

وی ابراز امیدواری کرد در دیدارهای خود با مقامات کشورمان برنامه جامعی برای انتقال تجربیات متقابل در زمینه های مورد علاقه طرفین ترسیم و اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet