ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/06/02 10:29:20
سرویس اجتماعی
قائیدرحمت تأکید کرد:

افزایش نرخ مهاجرت معکوس با ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس،گفت:چنانچه فرصت شغلی در مناطق محروم ایجاد شود بی شک شاهد افزایش نرخ مهاجرت معکوس خواهیم بود.
افزایش نرخ مهاجرت معکوس با ایجاد فرصت های شغلی در مناطق محروم نماینده مردم درود و ازنا در مجلس،گفت:چنانچه فرصت شغلی در مناطق محروم ایجاد شود بی شک شاهد افزایش نرخ مهاجرت معکوس خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/75518.jpg افزایش,نرخ,مهاجرت,معکوس,با,ایجاد,فرصت,,های,شغلی,در,مناطق,محروم Icana

عباس قائیدرحمت درگفت و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزای خانه ملت،گفت: سیاست گذاری دولت باید به گونه ای باشد که با ترغیب و تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی به استان های کم برخوردار و محروم توجه ویژه ای شود.

عدم اجرای طرح های جدید در استان های برخوردار

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: اگر در استانی قرار بر اجرای طرح جدیدی است اما آن استان جزء استان های برخوردار کشور و نیازمند به توسعه صنعت و اجرای طرح جدید نیست دولت باید اجرای آن طرح را در دستور کار خود جزء الویت های دوم و سوم قرار دهد.

کلنگ زنی 2900 طرح از سوی دولت گذشته

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: 900طرح در بحث های عمرانی و زیرساختی در کشور وجود داشت که از سوی دولت گذشته به دو و سه برابر یعنی به 2900 طرح رسید به طوری که این میزان طرح کلنگ زنی شد اما عملیات اجرایی آن تا به امروز تکمیل نشده است.

قائیدرحمت،افزود: باتوجه به میزان بسیار کم بودجه کشوری، بی شک اجرای این 2900 طرح نیازمند به یک بازه زمانی 15 ساله است به همین علت بی شک سیاست غلطی از سوی دولت گذشته در کشور اجرا شده است.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: درحال حاضر دولت اعلام به بهره برداری از طرح هایی با پیشرفت فیزیکی بالای 80درصد کرده تا این طرح ها از گردونه اجرایی خارج و به تولید رسانده شوند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: با توجه به اینکه برخی از طرح های عمرانی و زیرساختی به تأخیر اجرا می شوند به همین علت از دولت تقاضا دارم که نگاه ویژه ای به مناطق محروم داشته باشد.

قائیدرحمت،افزود: با توجه به اینک هنوز در استان های برخوردار به هر بهانه ای طرح های جدیدی کلنگ زنی می شود به همین جهت چنانچه این طرح ها بخواهند به بهره برداری برسند بی شک استان های محروم نابود خواهند شد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: در حال حاضر صندوق توسعه ملی اعتباراتی به صورت ارزی برای توسعه و آبادی مناطق محروم در اختیار دارد.  

قائیدرحمت،افزود: چنانچه اعتبارات ریالی را از بانک ها به مناطق محروم اختصاص دهیم بی شک مناطق محروم باز هم با مشکل مواجه خواهند شد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه بیش از سه سال است که روند عدم تکمیل طرح ها ادامه پیدا کرده است،تصریح کرد: بیش از سه سال از زمان کلنگ زنی چهار طرح در استان لرستان می گذرد که باید این طرح ها هر چه سریعتر از سوی دولت به منظور عدم آسیب رسانی به این طرح ها تعیین تکلیف شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس،گفت:چنانچه فرصت شغلی در مناطق محروم ایجاد شود بی شک شاهد افزایش نرخ مهاجرت معکوس خواهیم بود.  

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet