هدر اصلی
1393/05/21 11:22:32
سرویس اجتماعی
پورابراهیمی:

انتقاد از حضور بیش از حد افاغنه در کشور/بیش از 50 درصد جرایم از سوی افاغنه رخ می‌دهد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس٬ با انتقاد از حضور بیش از حد اتباع بیگانه به ویژه افاغنه در کشور و بروز ناهنجاری‌های بسیار٬ گفت: افزایش هزینه‌های زندگی افاغنه در قالب دریافت مالیات‌٬ عوارض و خدمات درمانی و آموزش راهکاری برای خروج آنان از کشور است.
انتقاد از حضور بیش از حد افاغنه در کشور/بیش از 50 درصد جرایم از سوی افاغنه رخ می‌دهد نماینده مردم کرمان و راور در مجلس٬ با انتقاد از حضور بیش از حد اتباع بیگانه به ویژه افاغنه در کشور و بروز ناهنجاری‌های بسیار٬ گفت: افزایش هزینه‌های زندگی افاغنه در قالب دریافت مالیات‌٬ عوارض و خدمات درمانی و آموزش راهکاری برای خروج آنان از کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/45136.jpg انتقاد,از,حضور,بیش,از,حد,افاغنه,در,کشور/بیش,از,50,درصد,جرایم,از,سوی,افاغنه,رخ,می‌دهد Icana

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری حضور غیرقانونی اتباع  بیگانه در کشور و بروز معضلات متعدد٬ گفت: محدود کردن امکان حضور افراد بیگانه به کشور راهکاری است که باید از سوی وزارت کشور با هدف تامین امنیت کشور و بهبود وضعیت اقتصادی مدنظر قرار بگیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه بیشترین حضور اتباع بیگانه در کشور مربوط به کارگران افاغنه‌ای است که مجوز ندارند٬ افزود: بکارگیری سیاست‌هایی همچون افزایش هزینه‌های زندگی در ایران برای افاغنه و سایر اتباع بیگانه راهکاری است که به خروج اجباری آنان از کشور کمک خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری حضور افاغنه‌ای که بر اساس قانون و با اخذ مجوز لازم از دستگاه‌های مربوطه در کشور استقرار دارند٬ تصریح کرد: وزارت کشور باید در خصوص اقامت‌ این افراد و پرداخت‌هایی که به کشور بابت خدمات دریافتی دارند پاسخ‌گو باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه افرادی که به صورت غیرمجاز در کشور حضور دارند به مراتب بیشتر از افراد مجاز است٬ گفت:‌ اثرات منفی حضور اتباع بیگانه در کشور آن هم بدون اخذ مجوزهای لازم علاوه بر مباحث اقتصادی، فرصت‌های شغلی را از جوانان سلب کرده، ضمن اینکه در ایجاد شرایط ناامن کشور نیز دخیل است.

پورابراهیمی با بیان اینکه بیش از 50 درصد از مجرمانی که در موضوعات مختلف در کرمان دستگیر می شوند مربوط به افاغنه ای است که به صورت غیرقانونی در کشور اقامت دارند٬ افزود: رشد جرایم از سوی افاغنه در کشور زنگ خطری برای تهدید امنیت کشور است.

وی ادامه داد:‌ افاغنه یا به طور مستقیم در جرایم دخیل هستند یا اداره جرایم را بر عهده دارند که در هر دوی این موارد امنیت کشور فدای سهل‌گیری در ورود افاغنه به کشور شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه ایران با توجه به رعایت حقوق پناهندگان در برخی مواقع اجازه ورود اتباع بیگانه به کشور را می‌دهد٬ افزود: حال اگر علت آسان‌گیری در زمینه حضور افاغنه در اختیار قرار دادن ظرفیتی به همسایگان در سایه روابط فی مابین باشد ادامه این روند به صلاح کشور نیست.

 

تاکید بر ضرورت بازنگری در شرایط حضور افاغنه در کشور

وی با تاکید بر ضرورت بازنگری در زمینه حضور اتباع بیگانه به ویژه افاغنه در کشور٬ گفت: وزارت کشور باید در این خصوص جدیت بیشتری به خرج دهد.

پورابراهیمی با یادآوری ممنوعیت ورود و حضور افاغنه در برخی از شهرستان‌های کشور٬ گفت: تا حد زیادی این ممنوعیت کمک کرده تا از حضور افاغنه در این شهرها کاسته شود.

وی با بیان اینکه حضور مستمر افاغنه طی سال‌های متمادی در کشور منجر به اشغال مشاغل سطح پایین از سوی آنان شده است٬‌ افزود:‌ هر چند خروج این نیروها به صلاح کشور است اما نبود آنان به تعطیلی بسیاری از مشاغل سطح پایین منجر خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه ایران نیز باید مانند سایر کشورها قوانین محکمی در مقابله با حضور افراد بیگانه آن هم بدون اخذ مجوز وضع کند٬ تصریح کرد: وضع قوانین محکم در این رابطه٬ افزایش هزینه‌های زندگی برای اتباع بیگانه و ساماندهی حضور افاغنه راهکاری در جهت بهبود وضعیت کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه اخراج افاغنه دردی از معضلات کشور درمان نمی‌کند٬ گفت: با ایجاد شرایط نامطلوب برای حضور افاغنه در کشور باید تمایل به ماندن را در آن‌ها کاهش دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: دریافت هزینه‌های زیاد از افاغنه چه در زمینه مالیات‌ها٬ عوارض و یا در بحث خدمات درمانی و آموزش راهکار مثمر ثمری برای خروج آنان از کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet