هدر اصلی
1393/05/21 14:10:08
سرویس فرهنگی
آرین منش مطرح کرد:

خروجی فعالیت های کارگروه ساماندهی مد و لباس تشریفاتی است/ ضرورت حضور عضو ناظر مجلس در کارگروه ساماندهی مد و لباس

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس زمانی می تواند کارایی لازم را داشته باشد که طرح توسعه عفاف و حجاب، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی ۲۶ نهاد متولی جدی گرفته شود.
خروجی فعالیت های کارگروه ساماندهی مد و لباس تشریفاتی است/ ضرورت حضور عضو ناظر مجلس در کارگروه ساماندهی مد و لباس نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم گفت: کارگروه ساماندهی مد و لباس زمانی می تواند کارایی لازم را داشته باشد که طرح توسعه عفاف و حجاب، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی 26 نهاد متولی جدی گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/47717.jpg خروجی,فعالیت,های,کارگروه,ساماندهی,مد,و,لباس,تشریفاتی,است/,ضرورت,حضور,,عضو,ناظر,مجلس,در,کارگروه,ساماندهی,مد,و,لباس Icana

جواد آرین منش در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از شیوه عملکرد کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: به طور کلی این کارگروه نتوانست به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس هشتم شورای اسلامی ادامه داد: یکی از دلایل اجرایی نشدن اهداف کارگروه مد و لباس جدی نگرفتن این قضیه از سوی نهادهای گوناگونی است که وظیفه تأمین هزینه تولید و عرضه پوشاک ارزان را داشتند که در آن زمان وزارت بازرگانی یکی از این نهادها بود.

وی افزود: درحال حاضر تنها اثری که از این کارگروه می بینیم چند فروشگاه در چند نقطه کوچک تهران است در حالی که باید در سایر مناطق کشور و حتی در شهر تهران به صورت وسیع شاهد فعالیت فروشگاه هایی باشیم که در نتیجه این کارگروه افتتاح شده و کالای مورد اقبال مردم را در دسترس آنها قرار می دهد.

آرین منش تصریح کرد: متأسفانه خروجی فعالیت های کارگروه ساماندهی مد و لباس صرفا به یک امر تشریفاتی و فانتزی تبدیل شده که گهگاهی گزارش هایی از عملکرد آن در تلویزیون می بینیم اما به صورت فراگیر اثر بیرونی نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم شورای اسلامی حضور یک عضو ناظر از نمایندگان مجلس در کارگروه ساماندهی مد و لباس را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: حضور نمایندگان مجلس به عنوان عضو ناظر که در طرح اولیه این کار مشارکت داشته اند بی تأثیر نیست.

وی ادامه داد: معتقدم باید در این حوزه کار وسیع تری انجام شود تا صرفا فعالیتی فانتزی نباشد البته نمی توان همه نیازهای کشور را تأمین کرد اما کارگروه و دستگاه های دیگر هم باید وارد این حوزه شوند.

آرین منش در پایان تأکید کرد: کارگروه ساماندهی مد و لباس زمانی می تواند کارایی لازم را داشته باشد که طرح بزرگی درغالب طرح توسعه عفاف و حجاب که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است و 26 نهاد و دستگاه فرهنگی متولی آن قرار گرفته اند، این طرح را جدی گرفته و در راستای تحقق اهداف آن بکوشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet