هدر اصلی
1393/05/24 08:38:00
سرویس اقتصادی
نوروزی تأکید کرد:

لزوم اجرای طرح جامع پنبه به منظور ایجاداشتغال مولد در استان گلستان

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس،گفت:وزیر جهاد کشاورزی قبل از زمان اخذ رأی اعتماد به مجمع نمایندگان استان گلستان قول احیای پنبه این استان را داده بود اما متأسفانه تاکنون این مهم از سوی وزیر محقق نشده است.
لزوم اجرای طرح جامع پنبه به منظور ایجاداشتغال مولد در استان گلستان نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس،گفت:وزیر جهاد کشاورزی قبل از زمان اخذ رأی اعتماد به مجمع نمایندگان استان گلستان قول احیای پنبه این استان را داده بود اما متأسفانه تاکنون این مهم از سوی وزیر محقق نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/57522.jpg لزوم,اجرای,طرح,جامع,پنبه,به,منظور,ایجاداشتغال,مولد,در,استان,گلستان Icana

رحمت الله نوروزی درگفت و گو با خبرنگارحوزه انتخابیه خبرگزای خانه ملت،درخصوص مشکلات بخش کشاورزی شهرستان علی آبادکتول در استان گلستان،گفت: متأسفانه طرح جامع پنبه که براساس این طرح کشور به مدت 5 سال در تولید پنبه خودکفا می شود و دیگر نیازی به واردات آن از سایر کشورهای جهان نیست تا به امروز ازسوی مسئولان ذی ربط اجرا نشده است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی قبل از زمان اخذ رأی اعتماد به مجمع نمایندگان استان گلستان قول احیای کشت پنبه استان گلستان را داده بود اما متأسفانه تاکنون این مهم از سوی وزیر محقق نشده است.

گلستان زمانی خاستگاه اصلی کشت طلای سفید درکشور بود

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: زمانی استان گلستان خاستگاه اصلی کشت طلای سفید درکشور بود اما متأسفانه در حال حاضر شاهد روند نزولی کشت پنبه در این استان هستیم.

اجرای طرح توسعه پایدار کشت پنبه به منظور ایجاداشتغال مولد

نوروزی،با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان گلستان بسیار افزایش پیدا کرده است،افزود: دولت باید به منظور ایجاد اشتغال پایدار و اشتغال مولد در استان گلستان طرحتوسعه پایدار کشت پنبه را در این استان عملیاتی کند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی،درتشریح طرح جامه پنبه،تصریح کرد:در راستای این طرح کارشناسان مرکز تحقیقات پنبه با بررسی مشکلات در حال حاضرصنعت کشت پنبه و به منظور حمایت از کشاورزان در تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت به اصلاح بذر پنبه می پردازند.

عضوکمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس،با اشاره به اینکه خرید تضمینی پنبه از سوی دولت به هیچ وجه برای کشاورزان مقرون به صرفه نیست،گفت: با توجه به اینکه افزایش خرید تضمینی پنبه امکان پذیرنیست به همین جهت اصلاح بذر و تولید توناژ بالا پنبه می تواند پاسخگو هزینه های تمام شده تولیدی کشاورزان گلستانی باشد.

پایان پیام/    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet