عید سعید غدیرخم
1393/05/22 08:57:00
سرویس اجتماعی
هروی با تاکید بر پایان کار بررسی پرونده بورسیه‌ها در دولت‌های قبل:

کلید تخلف بورسیه‌ها از سال 75 زده شده است/دولت دهم بیشترین آمار تخلف را دارد

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ از اتمام بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌های پیشین خبر داد و گفت: طبق بررسی ها بیشترین تخلف در زمینه بورسیه‌ها مربوط به دولت دهم است که گزارش نهایی آن به زودی از سوی کمیته به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع می‌شود.
کلید تخلف بورسیه‌ها از سال 75 زده شده است/دولت دهم بیشترین آمار تخلف را دارد رئیس کمیته آموزش عالی مجلس٬ از اتمام بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌های پیشین خبر داد و گفت: طبق بررسی ها بیشترین تخلف در زمینه بورسیه‌ها مربوط به دولت دهم است که گزارش نهایی آن به زودی از سوی کمیته به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/53344.jpg کلید,تخلف,بورسیه‌ها,از,سال,75,زده,شده,است/دولت,دهم,بیشترین,آمار,تخلف,را,دارد Icana

جواد هروی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری طرح پیشنهاد بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌های پیشین٬ گفت: بررسی این طرح در کمیته آموزش عالی مجلس به اتمام رسیده و نتایج تحقیقات به زودی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارایه خواهد شد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی٬ تاکید کرد: به ثمر نشستن استیضاح وزیر علوم و روی کار آمدن وزیری دیگر تاثیری در پیگیری تخلف دانشجویان بورسیه نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه مختومه شدن طرح بررسی پرونده بورسیه‌ها در تمامی دولت‌ها با استیضاح وزیر علوم فرضی غیرممکن است٬ تصریح کرد: بررسی پرونده بورسیه‌ها تا حصول نتیجه ادامه خواهد داشت و هیچ موضوعی نمی تواند خللی در آن ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه طبق بررسی‌های انجام شده بیشترین تخلف در پرونده دانشجویان بورسیه دولت دهم مشاهده شده است٬ افزود: متاسفانه از سال 75 که بورسیه‌ها انجام شده مواردی از تخلف دیده می‌شود اما بیشترین آن در دولت دهم است.

هروی با بیان اینکه موضوع تخلف 3هزار دانشجوی بورسیه شده آن هم بدون آزمون بر همگان مشخص است٬ افزود: 731 نفر نیز آزمون بورس خارج از کشور هستند که بررسی پرونده این دانشجویان نیز تخلفاتی را نشان داده است.

رئیس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی٬  با تاکید بر اینکه نداشتن آزمون برای پذیرش بورسیه دانشجویان تخلفی است که حق تحصیل و پس از آن اشتغال را از دیگر افراد جامعه سلب کرده است٬ گفت: برای احقاق حقوق جوانان و همچنین روشن‌ شدن تخلفات علمی این بررسی ها ادامه خواهد داشت./

پایان پیام

خبرنگار سارا خانمحمدی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet