هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حاجی دلیگانی با تشریح جزئیات جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه خبر داد:

تحقق 95 درصد از درآمدهای پیش بینی شده بودجه در 4 ماه نخست امسال

سرویس اقتصادی
عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: طبق محاسبات انجام شده 95 درصد از پیش بینی های درآمدی بودجه در 4 ماه نخست سال محقق و به خزانه دولت واریز شده است.
سه‌شنبه 21 مرداد 1393 ساعت 15:48
تحقق 95 درصد از درآمدهای پیش بینی شده بودجه در 4 ماه نخست امسال عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: طبق محاسبات انجام شده 95 درصد از پیش بینی های درآمدی بودجه در 4 ماه نخست سال محقق و به خزانه دولت واریز شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/52533.jpg تحقق,95,درصد,از,درآمدهای,پیش,بینی,شده,,بودجه,در,4,ماه,نخست,امسال Icana

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات جلسه کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: در دوره هیات رئیسه جدید کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معین شده که اعضا مرتبا دستگاه های ذی ربط به احکام بودجه را دعوت و از روند کاری آنها مطلع شوند، بر همین اساس امروز در کمیته اقتصادی کمیسیون ،وضعیت درآمدهای سازمان های مالیاتی، خصوصی سازی و وزارت نفت در 4 ماه اول سال جاری محاسبه شد.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری بابت درآمدهای حاصله افزود: سازمان مالیاتی اعلام کرد 95 درصد از رقم پیش بینی بودجه محقق شده و 18 هزار میلیارد تومان تا پایان تیرماه به خزانه دولت واریز شد که این رقم می تواند دست دولت برای تخصیص منابع به بودجه های عمرانی را باز کند.

وی ادامه داد: بر اساس ریز آمار، مالیات بر درآمد 96 درصد، مالیت بر ثروت 88 درصد، مالیات بر کالا و خدمات 92 درصد و مالیات بر ارزش افزوده 91 درصد وصولی داشته اند.

حاجی دلیگانی با یادآوری گزارش سازمان خصوصی سازی نیز گفت: این سازمان 18 هزار و 200 میلیارد تومان درآمد محقق شده در 4 ماه نخست سال داشته که 7 هزار و 700 میلیارد تومان از آن مربوط به وصول اقساط معوق گذشته بوده و 10 هزار و 400 میلیارد تومان نیز از طریق واگذاری ها، به خزارنه واریز شده، البته بخشی از این افزایش وصول ها مربوط به قانون بودجه امسال است که طبق آن، دولت می تواند طلب خود از شرکت‌ها را توسط سازمان امور مالیاتی از حساب بدهکاران برداشت کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین در رابطه با گزارش وزارت نفت گفت: این مجموعه موفق شده 21 میلیارد دلار درآمد از صادرات نفتی و میعانات گازی داشته باشد، ‌البته 13 میلیارد دلار از آن مربوط وصول مطالبات سال 92 بوده و 7 میلیارد و 900 میلیون دلار نیز مربوط به صادرات سال جاری است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: همچنین 4 میلیارد دلار از درآمدهای نفتی نیز به حساب ارزی بانک مرکزی واریز خواهد شد که طبق گزارشات، 90 درصد از رقم پیش بینی ها محقق شده و میانگین تحقق کل درآمدهای کشور نیز حدود 95 درصد است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس گفت: دولت باید قبل از رسیدن فصل زمستان، نسبت به اختصاص اعتبارات تملک دارایی های سرمایه استانی، تبصره 22 قانون بودجه سال 93 و اعتبارات طرح های ملی اقدام کند که اینها می تواند به رونق اقتصادی و خروج از رکود منتهی شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار