هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بر اساس مصوبه امروز مجلس

سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور تا پایان سال 1393، به 25 درصد می‌رسد

سرویس صحن
مجلس دولت را موظف کرد سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور را تا پایان سال 1393، به 25 درصد افزایش دهد.
یکشنبه 1 مهر 1386 ساعت 15:42

به گزارش خبرنگار پارلمانی خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه بعد از ظهر روز یکشنبه دولت را موظف کردند به منظور افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور به 25 درصد تا پایان سال 1393، سند توسعه بخش تعاون توسط وزارت تعاون با همکاری وزارت جهادکشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بازرگانی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در آن مجموعه راهکارهای نیل به سهم بیست و پنج درصد و مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها تعیین شده باشد را تهیه و به تصویب هیات وزیران برساند. این سند می بایست مبنای تدوین بودجه های سالانه قرار گیرد.

بنابر این مصوبه در کلیه مواردی که دولت برای حمایت از بخش غیر دولتی مشوق‌هایی را -به جز مالیات‌ها- ارائه می‌کند، این حمایت برای تعاونی‌های متعارف بیست درصد بیش از بخش غیر تعاونی خواهد بود.

ارائه کمک بلاعوض و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای تامین تمام یا بخشی از آورده شرکت‌های تعاونی که اعضای آن در زمان دریافت این حمایت جزو سه دهک اول درآمدی جامعه باشند، پرداخت یارانه حق بیمه سهم کارفرما برای اعضای شاغل در هر تعاونی به میزان بیست درصد، ارائه مشاوره، کمک به ارتقای بهره‌وری، آموزش کارآفرینی، مهارت، کارآموزی، به صورت رایگان، پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی و سایر هزینه های سرمایه گذاری اولیه برای راه اندازی شرکت تعاونی متعارف و کمک به انجام مطالعات، تهیه، طرح، راه اندازی بانک اطلاعاتی، تملک و آماده سازی اراضی،‌ از دیگر اقداماتی است که نمایندگان در جهت حمایت از بخش تعاون، دولت را موظف به انجام آنها کردند.

همچنین دولت موظف شد در تشکیل شرکت های تعاونی سهامی عام و تعاونی های فراگیر ملی برای فقرزدایی و ایجاد و گسترش اتحادیه تعاونی تخصصی و نیز حمایت مالی برای توانمندسازی اتاق های تعاون کمک نماید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000