هدر اصلی
1393/05/21 17:36:21
سرویس اجتماعی
خضری:

تلاش برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم/50 درصد جراحان مغز و اعصاب در تهران هستند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بر اساس آمار ارایه شده از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی کاهش پیدا نکرده است.
تلاش برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم/50 درصد جراحان مغز و اعصاب در تهران هستند عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: بر اساس آمار ارایه شده از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی کاهش پیدا نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/43487.jpg تلاش,برای,ماندگاری,پزشکان,در,مناطق,محروم/50,درصد,جراحان,مغز,و,اعصاب,در,تهران,هستند Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره دستور کار امروز سه‌شنبه (21 مرداد) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: جلسه امروز با حضور سید امیرحسین ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرامون کاهش ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی برگزار شد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس ارایه آمار معاون آموزشی وزارت بهداشت،‌ کل ظرفیت در سطح کشور 24668 نفر است که از این مجموع سه رشته اصلی پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی 5 هزار و 409 نفر است که از این مجموع 3640 نفر پزشک، هزار و 9 نفر دندان‌پزشک و 760 نفر داروساز است که بر اساس آن ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی کاهش نداشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: مشکلی که در این میان وجود دارد آن است که سازمان سنجش بعد از اعلام ظرفیت، 15 درصد به این  ظرفیت اضافه می‌کند که این اقدام سازمان بدون هماهنگی با وزارت بهداشت است که به نظر می‌رسد اغلب اعتراضات بیشتر پیرامون این مهم باشد.

وی با بیان اینکه بحث و بررسی پیرامون دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم از دیگر موضوعات جلسه امروز به شمار می‌رفت، تصریح کرد: بر اساس آن قرار شد تا دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق محروم با نیازسنجی نسبت به رشته‌های تخصصی دانشجو بپذیرند و دانشجویان تا سه برابر مدت تحصیلی یعنی 12 سال در این مناطق به ارایه خدمت بپردازند که قرار است این طرح به مدت 10 سال ادامه یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،‌ با بیان اینکه کشور در توزیع و نگهداشت نیروی انسانی متخصص در مناطق محروم همواره با مشکل مواجه بوده است، گفت: متاسفانه امروزه 50 درصد جراحان مغز و اعصاب ایران در تهران مستقر هستند که این آمار تکان‌دهنده‌ای می‌تواند برای کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet