خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/21 17:43:44
سرویس اقتصادی
چهاردولی درتشریح جزئیات بازدید اعضای کمیسیون عمران از سازمان هواپیمایی کشور؛

پرواز ایران 140 در شرایط ممنوعه و غیراستاندارد / گزارش وزیر راه به مجلس پیرامون سقوط

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس گزارش رئیس سازمان هواپیمایی پرواز در شرایط ممنوعه و از کار افتادن یکی از موتورها باعث شد هواپیمایی آنتونوف ۱۴۰ سقوط کند.
پرواز ایران 140 در شرایط ممنوعه و غیراستاندارد / گزارش وزیر راه به مجلس پیرامون سقوط عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس گزارش رئیس سازمان هواپیمایی پرواز در شرایط ممنوعه و از کار افتادن یکی از موتورها باعث شد هواپیمایی آنتونوف 140 سقوط کند. https://cdn.icana.ir/d/019/76137.jpg پرواز,ایران,140,در,شرایط,ممنوعه,و,غیراستاندارد,/,گزارش,وزیر,راه,,به,مجلس,پیرامون,سقوط Icana

علی محمد چهاردولی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات بازدید رئیس و اعضای کمیسیون عمران مجلس از بخشهای مختلف سازمان هواپیمایی کشور گفت: امروز بعد از ظهر نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس به منظور اطلاع از آخرین وضعیت ناوگان هواپیمایی کشور و همچنین بررسی دلایل سقوط هواپیمای ایران 140 در حضور وزیر راه و شهرسازی از سازمان هواپیمایی کشور بازدید کردند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان  این بازدید علیرضا جهانگیری رئیس سازمان هواپیمایی گزارشی از آخرین وضعیت  و مسایل و مشکلات هواپیماها  و به ویژه جزئیات و دلایل سقوط هواپیمای ایران 140 ،  برای اعضای کمیسیون عمران ارائه کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: بر اساس اظهارات جهانگیری، هواپیمای ایران 140 روز یکشنبه همین هفته  از اصفهان به مقصد تهران و بعد از آن  از تهران به مقصد طبس پرواز می کند که  ظاهرا یکی از موتورهای این هواپیما آسیب می بیند و خلبان تلاش می کند با موتور دیگری که سالم است هواپیما را کنترل کرده و فرود آید اما دچار سانحه شده و سقوط می کند.

چهاردولی با تشریح مشکلات هواپیمای ایران 140 ادامه داد: بر اساس گزارش رئیس سازمان هواپیمایی،  ایران 140  در دو شرایط آب وهوایی گرم و مرطوب توان پرواز ندارد و  از اساس پرواز این هواپیما در چنین شرایطی ممنوع است.

این نماینده مردم در مجلس نهم اضافه کرد: قرار بوده در صورت پرواز ایران 140  در شرایط ممنوعه  از میزان بار و مسافران هواپیما کاسته شود تا موتور هواپیما توان و کشش پرواز داشته باشد اما آن طور که معلوم است پرواز روز یکشنبه ایران 140 از اصفهان به تهران و تهران به طبس  با حداکثر بار، مسافر و بنزین انجام شده که منجر به سقوط هواپیما و وقوع آن حادثه تلخ شد.

چهاردولی گفت:  بر اثر سقوط ایران 140  39  نفر از مسافران کشته و 9  نفر آنها مجروح  شدند که 2 نفر آنها  به شدت دچار سوختگی شدند  و در حال حاضر وضعیت وخیمی دارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر پیگیری جدی سانحه سقوط هواپیمای آنتونوف 140 از سوی کمیسیون عمران، گفت: در همین راستا قرار است آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جلسه روز یکشنبه هفته آینده کمیسیون عمران حاضر شود و گزارشی در رابطه با دلایل و جزئیات سقوط ایران 140 ارائه کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اعضای کمیسیون عمران مجلس در جزیان بازدید از سازمان هواپیمایی کشور از بخش قسمت مراقبت پرواز و نگهداری هواپیماها بازدید کردند و همچنین در این مراسم زنگنه نماینده شرکت های هواپیمایی گزارشی  در رابطه با مسایل و مشکلات ایرلاینها و شرکت های هواپیمایی بخش خصوصی ارائه کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet