هدر اصلی
1393/05/30 13:17:00
سرویس اقتصادی
میرگلو بیات خبرداد:

کاهش سطح آب سد الغدیر شهرستان ساوه/برخی کشاورزان ساوه تحت پوشش کمیته امداد اند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس،گفت:متأسفانه به علت مشکلات بخش کشاورزی از جمله عدم تأمین آب ،به تازگی کشاورزان خرده پا شهرستان ساوه و زندیه تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند.
کاهش سطح آب سد الغدیر شهرستان ساوه/برخی کشاورزان ساوه تحت پوشش کمیته امداد اند نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس،گفت:متأسفانه به علت مشکلات بخش کشاورزی از جمله عدم تأمین آب ،به تازگی کشاورزان خرده پا شهرستان ساوه و زندیه تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند. https://cdn.icana.ir/d/019/51793.jpg کاهش,سطح,آب,سد,الغدیر,شهرستان,ساوه/برخی,کشاورزان,ساوه,تحت,پوشش,کمیته,امداد,اند Icana

شهلا میرگلوی بیات درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه درحال حاضر اصلی ترین مشکل شهرستان های ساوه و زرندیه آب کشاورزی است،گفت: به علت اینکه سیستم آبیاری قطره ای در مزارع کشاورزی شهرستان ساوه و زرندیه اجرا نشده به همین جهت سطح آب سد الغدیر شهرستان ساوه بسیار پایین آمده است.   

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از چاه های آب کشاورزی شهرستان ساوه تخریب شده است به همین جهت این کانال های آب نیازمند به لایروبی و احیا اند که متأسفانه به علت عدم تأمین منابع مالی اجرای این امر از سوی مسئولان دولتی مسکوت باقی مانده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت:خرید محصولات کشاورزی بایدبه صورت تضمینی انجام شود که متأسفانه تا به امروز این مهم در سطح استان های کشاورزی کشور به ویژهشهرستان ساوه و زرندیه محقق نشده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: به علت برودت هوا درفصل بهار ضرر و زیانی به محصولات کشاورزیشهرستان ساوه و زرندیه وارد شد که متأسفانههنوز به منظور جبران خسارات غرامت کشاورزان آسیب دیده پرداخت نشده است.

بخش کشاورزی کوچک ساوه تحت پوشش کمیته امداد است

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: متأسفانه کشاورزان خرده پا در شرایط بسیار سختی مشغول به کاراند به طوری که در حال حاضر بخش کشاورزی کوچک منطقه تحت پوشش کمیته امداد شده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:متأسفانه به علت مشکلات بخش کشاورزی از جمله عدم تأمین آب کشاورزی،به تازگی کشاورزان خرده پا شهرستان ساوه و زندیه تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته اند.

میرگلوی بیات،با اشاره به عدم تأمین آب شرب روستایی شهرستان ساوه و زندیه،افزود:درحال حاضر کیفیت خدمات دهی از جمله تأمین آب شرب روستایی بسیار پایین آمده است به طوری که مردم در ماه مبارک رمضان برای تأمین آب در مضیقه بودند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: متأسفانه علی رغم تشکیل جلسات متعدد بااستانداری و مسئولان اداره آب منطقه ایتاکنون دولت یک ریال پول برای تأمین آب روستایی شهرستان های ساوه و زرندیه تخصیص نداده است.

میرگلوی بیات،با انتقاد از عدم پرداخت بدهی پیمانکاران،افزود:متأسفانه حتی یک مجتمع آب روستایی که به علت مشکل در ترانس برق برای 10 میلیون تومان با مشکل مواجه شده است.

فرسودگی 50 درصدشبکه های آبرسانی به روستاها

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:در تأمین آب شرب روستایی با مشکلات عدیده ای مواجه هستیم به طوری که 50 درصدشبکه های آبرسانی به روستاها فرسوده اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،گفت:متأسفانه 50 درصد روستاهای شهرستان سمیرم و زرندیه شبکه های آبرسانی ندارند و از طریق تانکر آبرسانی می شوند به همین جهت رسیدگی به این مهم باید هر چه سریعتر در دستور کار دولت و وزارت نیرو قرار گیرد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet