خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/21 18:14:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اخوان مطرح کرد:

موارد نقض کنوانسیون های بین المللی توسط رژیم صهیونیستی

این نماینده ادوار مجلس، گفت: متاسفانه شاهدیم کشورها و تشکل‌هایی که هر روز به واسطه مجازات مجرمینی همچون قاچاقچیان از نقض حقوق بشر در ایران انتقاد می کنند و حتی خواهان طرح این مساله در مذاکرات ایران با ۱+۵ هستند، اکنون چشم بر کودک کشی صهیونیست ها بسته و خود را به خواب زده اند.
موارد نقض کنوانسیون های بین المللی توسط رژیم صهیونیستی این نماینده ادوار مجلس، گفت: متاسفانه شاهدیم کشورها و تشکل‌هایی که هر روز به واسطه مجازات مجرمینی همچون قاچاقچیان از نقض حقوق بشر در ایران انتقاد می کنند و حتی خواهان طرح این مساله در مذاکرات ایران با 1+5 هستند، اکنون چشم بر کودک کشی صهیونیست ها بسته و خود را به خواب زده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/43558.jpg موارد,نقض,کنوانسیون,های,بین,المللی,توسط,رژیم,صهیونیستی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل از اعتدال بهمن اخوان گفت: مدافعان حقوق بشر که هر روز بر علیه جمهوری اسلامی ایران بیانیه می دهند و ایران را به خاطر اعدام متجاوزین به عنف، قاچاقچیان و قاتلان به نقض حقوق بشر محکوم می کنند، سالهاست در مقابل نسل کشی و قتل عام مردم بی دفاع غزه سکوت پیشه کرده اند.

این استاد دانشگاه با اشاره به مواد اول تا ششم کنوانسیون منع و مجازات کشتار دسته جمعی که در سال 1946 به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل متحد رسید، اظهار داشت: بر طبق معاهدات بین المللی از جمله کنوانسیون منع کشتار جمعی، رژیم صهیونیستی مرتکب جنایت علیه بشریت شده و سران این رژیم در دادگاه های بین المللی باید محاکمه شوند.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: طبق بند اول این کنوانسیون، دولتهای عضو، تائید می‌کنند، قتل عام چه در زمان صلح و یا چه در زمان جنگ یک جرم بین المللی محسوب می‌شود و همچنین آنها تعهد می‌کنند که از آن جلوگیری نموده و مرتکبین را مجازات نمایند. لذا هر کشور دیگری که ادعای حمایت از حقوق بشر دارد، بنابه تعهد بین المللی خود باید از این قتل عام جلوگیری کرده و به دفاع از مظلوم برخیزد.

وی در ادامه اظهار داشت: متاسفانه شاهدیم کشورها و تشکل‌هایی که هر روز به واسطه مجازات مجرمینی همچون قاچاقچیان از نقض حقوق بشر در ایران انتقاد می کنند و حتی خواهان طرح این مساله در مذاکرات ایران با 1+5 هستند، اکنون چشم بر کودک کشی صهیونیست ها بسته و خود را به خواب زده اند.

اخوان با اشاره به محاصره چندین ساله نوار غزه، این عمل و همچنین حمله وحشیانه به غزه را نقض معاهدات بین المللی و دانست و با تشریح دلایل خود، گفت: طبق بندهای کنوانسیون منع و مجازات کشتار جمعی، کشتار دسته جمعی به هر یک از اعمال زیر که به منظور از بین بردن تمام یا بخشی از یک گروه ملی، قومی، نژادی یا مذهبی صورت گیرد، اطلاق میشود: الف: کشتن اعضای یک گروه، ب: صدمات جدی جسمی یا روحی به اعضاء یک گروه وارد کردن، ج: قرار دادن یک گروه در معرض شرایط نامناسب زندگی که منجر به از بین رفتن قوای جسمی آن گروه، بطور کلی یا جزئی میگردد، د: اقدامات تحمیلی به منظور جلوگیری از توالد و تناسل یک گروه.

این حقوقدان، ضمن کافی دانستن ادله لازم برای محکومیت رژیم اشغالگر اسرائیل به جرائم جنگی، به مفاد دیگری از مفاد این معاهده بین المللی اشاره کرد، و عنوان داشت: طبق ماده سوم این معاهده بین المللی، سران رژیم صهیونیستی، به جرم، 1- قتل عام، 2- توطئه برای قتل عام، 3-  تحریک مستقیم و علنی در انجام قتلها، 4- کوشش برای انجام قتل عام و 5- شرکت در امر قتل عام قابل مجازات هستند و طبق بند هشتم این کنوانسیون هریک از دولتهای عضو می‌توانند از نهادهای صلاحیت دار سازمان ملل بخواهند که بر اساس منشور سازمان ملل متحد اقدامات مناسب برای جلوگیری و از بین بردن قتل عام را مورد بررسی قرار دهند.

اخوان با اشاره به موارد مطرح شده و تطبیق ارتکاب به جنگی طبق مشاهدات علنی، سکوت جوامع بی المللی را معنادار و مضحک خواند و افزود: در دنیایی که برای مرگ یک حیوان و اعدام یک متجاوز به عنف، جامه درانی می شود، کشتار هزاران زن و کودک بی پناه نادیده گرفته شده و دولت های مدعی به جای نجات مظلوم از چنگال ستمگر، به فکر تامین امنیت رژیم متجاوز هستند.

وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از مقاومت مردم فلسطین برای رهایی از چنگال اشغالگران خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی و مردم ایران ثابت کرده اند که همیشه حامی مظلوم و طرفدار حق هستند. برای ما فرقی نمی کند هر انسانی با هر دین و عقیده‌ای مورد ستم قرار گیرد به حمایت از آنها می‌پردازیم چه برادران اهل تسنن باشند چه شیعیان یا مسیحیان و یهودیان هر جا که امت اسلامی یار و یاوری بخواهد و یا هر انسانی فریاد تظلم خواهی برآورد، جمهوری اسلامی به کمک آنها می شتابد.

اخوان به اشاره به جنایت های گروهک داعش در عراق و سوریه، اظهار داشت: متاسفانه گروهکی که ساخته و پرداخته صهیونیست ها و برخی حکام نادان منطقه است، به اسم اسلام به کشتار مردم مظلوم عراق و سوریه به وحشیانه ترین روش ها می پردازند. اما در این مدت حتی یک موضع در برابر صهیونیست ها نمی گرند و مدعی هستند مشکل اسلام آنها اسرائیل نیست!

وی در ادامه گفت: نکته جالب این است گروه هایی همچون القاعده، طالیان و داعش، در حالی خود را مسلمان ناب محمدی‌(ص) می دانند، که هیچ گاه به کمک مسلمانان غزه و لبنان نشتافته اند و به نظر آنها کشتار مسلمانان به دست دشمنان قسم خورده اسلام و مسلمین چیز مهمی نیست! همین موضع گیری خود منشاء و خواستگاه این گروه های تروریستی که اقدامات انها چیزی جز مخدوش کردن اسلام عزیز نیست، را برای هر انسان عاقلی مشخص می کند.

اخوان ادامه داد: مسلما همانطوری که امام راحل تاکید می کردند و مقام معظم رهبری نیز بارها آن را گوشزد کرده اند، دشمن اصلی اسلام و مسلمین صهیونیست‌ها و رژیم اشغالگر قدس و گروه های تندرویی هستند که به سفارش آنها به تخریب چهره نورانی اسلام می پردازند. جمهوری اسلامی ایران نیز در کنار برادران مسلمان خود اعم از شیعه و سنی در مقابل این تهدید‌ها خواهد ایستاد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet