عید سعید غدیرخم
1393/05/21 18:52:13
سرویس سیاسی
امروز صورت گرفت؛

دیدار سفیر استرالیا در تهران با رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و استرالیا

جرالدپال فلی سفیر استرالیا در تهران ظهر امروز با مهدی کوچک زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
دیدار سفیر استرالیا در تهران با رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و استرالیا جرالدپال فلی سفیر استرالیا در تهران ظهر امروز با مهدی کوچک زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/65507.jpg دیدار,سفیر,استرالیا,در,تهران,با,رئیس,گروه,دوستی,پارلمان,ایران,و,استرالیا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جرالدپال فلی سفیر استرالیا در تهران ظهر امروز (سه شنبه، 21 مرداد) با مهدی کوچک زاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

مهدی کوچک زاده رئیس گروه دوستی پارلمان ایران و استرالیا در دیدار با سفیر استرالیا در تهران، در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به نقش مهم گروه های دوستی پارلمانی در تسهیل و توسعه روابط کشورها گفت: با توجه به قدرت نظارتی و قانونگذاری پارلمان ها ارتباطات پارلمانی در قالب گروه های دوستی پارلمانی یا کمیسیون های تخصصی و دیدارهای هیأت های پارلمانی درنهادها و سازمان های تخصصی، نقش مؤثری در ارتقا، تسهیل و توسعه روابط دوستانه کشورها در عرصه های مختلف خواهد داشت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با استرالیا در همین راستا گفت: گروه دوستی پارلمانی ایران با استرالیا آمادگی کامل برای توسعه گفتگو ها و تعاملات پارلمانی با گروه مقابل را دارد.

کوچک زاده در ادامه گفت: با توجه به تحولات جاری منطقه و جهان تبادل هیأت های سیاسی و پارلمانی دو کشور موجب افزایش درک متقابل و آشنایی بیشتر با مواضع دو کشور در این مورد خواهد شد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با استرالیا با اشاره به آنچه که در منطقه علی الخصوص در فلسطین می گذرد، گفت: جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه، کشتار زنان و کودکان فلسطینی و حمله به اماکن غیرنظامی موجب نفرت و اعتراض هر انسان آزاداندیشی است.

وی در ادامه حمایت آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی و سکوت مدعیان دموکراسی و سازمان های حقوق بشری در قبال جنایات این رژیم در غزه را محکوم کرد.

جرالد پال فلی سفیر استرالیا نیز در این دیدار ضمن اعلام تشکیل گروه دوستی پارلمانی با ایران در مجلس جدید این کشور گفت: استرالیا از توسعه روابط پارلمانی خود در همه ابعاد با مجلس شورای اسلامی استقبال می کند.

سفیر استرالیا گفت: مجلس استرالیا آمادگی داردتا در خصوص توسعه روابط پارلمانی با مجلس شورای اسلامی در زمینه های مختلف به گفت و گو و رایزنی بپردازد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet