ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/22 10:03:12
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی مطرح کرد:

پویایی بخش عمران با فعال‌سازی فاینانس‌های خارجی و درآمدهای مازاد حاصل از فروش نفت

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ،گفت: منابع فروش مازاد نفت ، فروش سهام ، ورود بخش خصوصی و فعال سازی فاینانس خارجی از جمله راهکارهای ایجاد درآمد به منظور تسریع و تکمیل پروژه های عمرانی است.
پویایی بخش عمران با فعال‌سازی فاینانس‌های خارجی و درآمدهای مازاد حاصل از فروش نفت عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس ،گفت: منابع فروش مازاد نفت ، فروش سهام ، ورود بخش خصوصی و فعال سازی فاینانس خارجی از جمله راهکارهای ایجاد درآمد به منظور تسریع و تکمیل پروژه های عمرانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/44933.jpg پویایی,بخش,عمران,با,فعال‌سازی,فاینانس‌های,خارجی,و,درآمدهای,مازاد,حاصل,از,فروش,نفت Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از وضعیت نامطلوب حوزه عمران به ویژه وضعیت راه ها، گفت: به سرانجام رساندن پروژه های نیمه تمام عمرانی حتی با تخصیص کل اعتبار پیش بینی شده در لایحه بودجه ممکن نیست و مسئولان باید برای ایجاد درآمدهایی غیر از این اعتبارات چاره اندیشی کنند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت نباید متکی بر اعتبارات پیش بینی شده در لایحه بودجه باشد چرا که در صورت تخصیص همه این اعتبارات، بودجه پیش بینی شده جوابگوی پروژه ها نیست و حداقل یک پنجم پول مورد نیاز برای تکمیل پروژه های عمرانی هم نمی شود.

رضایی کوچی گفت: در حالت خوشبینانه 50 درصد اعتبارات پیش بینی شده یعنی یک دهم پول مورد نیاز برای تکمیل پروژه های نیمه تمام لایحه بودجه برای بخش عمران تخصیص و محقق می شود و که این وضعیت باعث طولانی شدن به سرانجام رسیدن پروژه های عمرانی می شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: طولانی شدن پروژه ها استهلاک و هزینه های بسیاری را به دنبال دارد و هزینه نگهداری پروژه هاو تجهیز مجدد کارگاه ها را افزایش می دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید به فکر تامین اعتبار از محلهای دیگرغیر از اعتبارات  پیش بینی شده در بودجه باشند، گفت: منابع فروش مازاد نفت ، فروش سهام ، ورود بخش خصوصی  و فعال سازی فاینانس خارجی از جمله راهکارهای ایجاد درآمد به منظور تسریع و تکمیل پروژه های عمرانی است.

وی با انتقاد از اینکه تا به حال اقدام موثری برای فعالسازی فاینانس ها صورت نگرفته است، ادامه داد: فاینانس ها تعیین تکلیف نشد و ما  خروجی فاینانس را در کشور مشاهده نکردیم و در مورد بحث فروش سهام تا به حال ریالی به وزارت راه پرداخت نکرده اند.

رضایی کوچی با یادآوری اینکه 5 ماه سال که از ماههای ویژه و فصل کاری پروژه های عمرانی است، گفت: با وجود گذشت 5 ماه هنوز پولی به دست پیمانکاران نرسیده و  حوزه عمران کشور دچار یک رکود است  که ادامه  این وضعیت به صلاح نیست.

 این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به وعده معاون اول رئیس جمهور مبنی بر تزریق 7 هزار میلیارد تومان اعتبار به پروژه های عمرانی تصریح کرد: این رقم در مقایسه با 40 هزار میلیاردی که در بودجه پیش بینی شده  یک ششم است یعنی 18 درصد در حالی که درحال حاضر در ماه پنجم قرار داریم  و باید 50 درصد بودجه پیش بینی  تخصیص می شد و حتی  اگر 7 هزار میلیارد هم تزریق شود باز هم با نقطه معیار  فاصله بسیار است.

رضایی کوچی تاکید کرد: نباید فراموش شود که در نیمه اول سال می توان کار تکمیل پروژه های عمرانی را پیگیری کرد  و مابقی سال بخش عمران تعطیل می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه افراد بسیاری ا ز محل اجرای پروژه های عمرانی ارتزاق می کنند، گفت: مجلس به دنبال این است که پروژه های عمرانی را فعال کند و هر لایحه ای در این زمینه به مجلس ارائه شود به تصویب می رسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet