هدر اصلی
1393/05/24 14:49:01
سرویس سیاسی
جلالی:

ایران در مذاکرات هسته ای دنبال بازی سیاسی نیست

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهران ولایت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نتیجه مذاکرات دنبال یک بازی سیاسی نیست، گفت: ایران صادقانه در پی دستیابی به منافع خود بوده و برای آن به مذاکره می پردازد.
ایران در مذاکرات هسته ای دنبال بازی سیاسی نیست رئیس فراکسیون اصولگرایان رهران ولایت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نتیجه مذاکرات دنبال یک بازی سیاسی نیست، گفت: ایران صادقانه در پی دستیابی به منافع خود بوده و برای آن به مذاکره می پردازد. https://cdn.icana.ir/d/019/50896.jpg ایران,در,مذاکرات,هسته,ای,دنبال,بازی,سیاسی,نیست Icana

کاظم جلالی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر اساس حسن نیت و پیمودن همه مسیرها وارد مذاکرات هسته ای شده است، گفت: مذاکرات ایران و 1+5 تاکنون بر اساس منطق، عقلانیت و تاکید بر صیانت از حقوق ملت ایران خصوصا در زمینه هسته ای انجام شده است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه زیاده خواهی جز دست یابی به تکنولوژی هسته ای برای مصارف صلح آمیز هسته ای ندارد، افزود: بنابراین آمریکا باید تصمیم بگیرد که چگونه می خواهند با ملت مستقلی که با اراده مصمم پای حقوق خود ایستادند برخورد کند.

وی با بیان اینکه اگر 1+5 در موضوع هسته ای به یک بازی برد – برد قانع شده و مذاکرات به نتیجه برسد طبعا می تواند از ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه ای و بین المللی در سایر مسائل هم به شکل سازنده استفاده کند، ادامه داد: اما اگر غرب بر همان روش اشتباه گذشته خود در برخورد با ایران تاکید کند، ایران نیز همچنان مسیر خود را خواهد رفت البته آنها متوجه شده اند که در منصرف کردن ملت ایران از حقوق و مسیر خود  توانایی ندارند.

جلالی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در این مدت با اعضای گروه 1+5 به صورت دست جمعی و یا جداگانه مذاکره کرده که این روش به عنوان شیوه ای جدید در حال آزموده شدن است، تصریح کرد: هدف از این کار جلوگیری از هرگونه بهانه جویی و ایجاد هماهنگی ها در سطوح خرد و کلان است و اگر غرب در موضوع هسته ای صادق باشد دیگر هیچ گونه عذر و بهانه ای وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اظهارات اوباما مبنی بر اینکه کمتر از 50 درصد احتمال توافق وجود دارد، توضیح داد: با توجه به نزدیک بودن انتحابات پارلمان و ریاست جمهوری آمریکا شاید بتوان گفت اوباما بیشتر نیازمند به نتایج مذاکرات است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از نتیجه مذاکرات دنبال یک بازی سیاسی نیست، گفت: ایران به صورت صادقانه در پی دستیابی به منافع خود بوده و برای آن به مذاکره می پردازد.

وی با بیان اینکه شاید اوباما سطح حداقلی از مطالبات را مطرح کرده تا در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات راه فراری داشته باشد، ادامه داد: شاید اوباما در پی این بوده که در صورت نتیجه بخش بودن مذاکرات در رقابت داخلی، سخت بودن مسیر و موفقیت خود را نشان دهد.

جلالی با بیان اینکه از طرف دیگر شاید هدف اوباما از این اظهارات دادن پیام به لابی صهیونیستی داخل آمریکا است که مذاکرات هسته ای امیدوار کننده نیست، تصریح کرد: اما به نظر می رسد که مذاکرات هسته ای با ایران در داخل آمریکا به صورت یک بازی سیاسی نگاه می شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به اظهارات مقامات آمریکا مبنی بر اینکه توافقات نفتی و گازی بین ایران و روسیه با هدف تاثیر بر مذاکرات صورت گرفته با بیان اینکه آمریکایی ها زیاده گویی می کنند، توضیح داد: توافق ایران با کشورهای خارجی یک امر داخلی است و جمهوری اسلامی ایران در این زمینه بر اساس منافع و مصالح ملی خود عمل می کنند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet