خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/22 11:48:59
سرویس صحن
نوربخش در صحن علنی مجلس:

سازمان تامین اجتماعی توان مالی برای بیمه 800 هزار کارگر ساختمانی را ندارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان به دلیل عدم تعادل منابع و مصارف یک نفر را هم نمی تواند بیمه کند.
سازمان تامین اجتماعی توان مالی برای بیمه 800 هزار کارگر ساختمانی را ندارد مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان به دلیل عدم تعادل منابع و مصارف یک نفر را هم نمی تواند بیمه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/49929.jpg سازمان,تامین,اجتماعی,توان,مالی,برای,بیمه,800,هزار,کارگر,ساختمانی,را,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد تقی نوربخش در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 مرداد) مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه نمایندگان برای بیمه کارگران ساختمانی، گفت: هم اکنون 800  هزار نفر از کارگران ساختمانی تحت پوشش بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند و 800 تا 900 هزار نفر نیز بدون پوشش بیمه هستند.

رئیس سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: همچنین ممکن است مبالغ پرداختی کارفرما مورد استفاده بیمه شدگان کارگاه نباشد.

وی گفت: مورد دیگر اینکه تصویب این طرح ایجاد بار مالی کرده که در این صورت تقاضای تقسیط و تغییر مکانیزم تامین منابع کارگران ساختمانی مطرح می شود.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سازمان از دو ماه قبل مبالغی را که کارگران به عنوان حق بیمه پرداخت می کردند راتقسیط کرده اما اینکه بتوانیم کارگران بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم ممکن نیست چرا که ما یک سازمان بیمه هستیم و منابع و مصارف مشخصی داریم.

نوربخش تصریح کرد: مصارف بیمه شدگان کنونی 1500 میلیارد تومان در سال 93 است که طبیعتا با افزایش 800 هزار نفر دیگر با کسری منابع 1500 میلیارد تومانی مواجه خواهیم شد و این درحالی است که بودجه سازمان تامین اجتماعی در سال 92 ، 1200 میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد: همچنین بهره گیری از مکانیزم فعلی که بهره مندی از 12 درصد عوارض و تراکم خواهد بود دقیقا 1500 میلیارد تومان می شود یعنی  دغدغه نمایندگان با تصویب این طرح مرتفع نخواهد شد.

نوربخش تصریح کرد: سازمان به دلیل عدم تعادل منابع و مصارف یک نفر را هم نمی تواند بیمه کند همچنین برای مالیات ارزش افزوده که از آن برای افزایش بودجه سازمان تامین اجتماعی یاد می شود از گذشته مصارفی اندیشیده شده است و اگر شهرداری هم موافقت کند باز هم بنده مطمئنم که یک ریال هم برای بیمه کارگران ساختمانی تجهیز نخواهد شد.

وی در پایان گفت: از این رو خواهشمندم با توجه به ابهامات موجود زمان بیشتری صرف کار کارشناسی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet