هدر اصلی
1393/05/22 12:04:56
سرویس صحن
هاشم زهی در نطق میان دستور:

ضرورت بازسازی کامل مناطق تخریب‌شده از سیل نهبندان قبل از شروع سرما

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل در نهبندان و سربیشه باید قبل از شروع فصل سرما پایان یابد.
ضرورت بازسازی کامل مناطق تخریب‌شده از سیل نهبندان قبل از شروع سرما عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل در نهبندان و سربیشه باید قبل از شروع فصل سرما پایان یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/43273.jpg ضرورت,بازسازی,کامل,مناطق,تخریب‌شده,از,سیل,نهبندان,قبل,از,شروع,سرما Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مراد هاشم زهی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 مرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود با درود به شهدا و امام راحل و همچنین درود و آرزوی طول عمر برای مقام معظم رهبری گفت: ابتدا از زحمات رئیس مجلس، رئیس جمهور و تمامی مسئولان تشکر می کنم و ازدولت یازدهم می خواهم به شعار اعتدال خود جامعه عمل بپوشاند و مشکلات مناطق محروم را حل کند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شواری اسلامی ادامه داد: در عزل و نصب ها بر خلاف شعار ها عمل می شود و زد و بندهای سیاسی و جناحی متداول شده و به شایسته سالاری توجه نمی شود.

هاشم زهی گفت: بازسازی مناطق تخریب‌شده از سیل حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه باید قبل از شروع فصل سرما تمام شود.

هاشم‌زهی ادامه داد: در حوزه راه و شهرسازی علی‌رغم صورت جلساتی که به امضای رئیس مجلس، وزیر راه و شهرسازی، استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی رسیده، به موضوع تکمیل راه‌آهن شرق کشور در محدوده نهبندان رسیدگی نمی شود و تاکنون هیچ اقدام عملی در این رابطه صورت نگرفته این در حالی است که باید تا شهریورماه مطالعات لازم برای اجرای این پروژه انجام می‌شد.

وی افزود: با توجه به موضوع صرفه‌جویی در انرژی باید گازرسانی به شهرستان نهبندان سرعت می‌گرفت  این در حالی است که به موضوع گازرسانی به شهر سربیشه توجه لازم نمی شود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه‌های برق از مردم مستضعف شهرستان نهبندان در حالی گرفته می‌شود که تعرفه برق آن ها به مانند مناطق گرمسیری محاسبه نمی‌شود، علاوه بر این موضوع مردم در حوزه انتخابیه‌ام از کمبود آب رنج می‌برد و به 500 روستای این منطقه به صورت نامنظم با تانکر آبرسانی می‌شود.

هاشم‌زهی با بیان اینکه باید قنات‌های تخریب‌شده از سیل بازسازی شوند، گفت: از وزیر جهاد کشاورزی می‌خواهم در راستای تقویت تولید ملی به موضوع احداث سد در زمینه آبخیزداری توجه کند و مسائل کشاورزان در زمینه بیمه، تامین کودهای کشاورزی و ارائه تسهیلات بانکی را فراموش نکند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: وزیر بهداشت و درمان برای حل مشکلات بخش  بهداشت در حوزه انتخابیه  باید ظرفیت پذیرش دانشجوی سهمیه‌ای در رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی را افزایش دهد و بیمارستان جدیدالتاسیس سربیشه را تکمیل کند، علاوه بر این موضوعات، باید به مشکلات بیمارستان 200 تختخوابی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز رسیدگی شود.

هاشم‌زهی در این زمینه ادامه داد: اصلاح چارت دانشگاهی در حوزه‌های پژوهشی و علمی نیز باید به وسیله وزارت بهداشت رسیدگی شود و تخت‌های بیمارستانی نیز افزایش یابد و تدابیر لازم برای ایجاد فضا برای بیماران سرطانی فراهم شود تا مقداری از مشکلات آنها حل شود.

وی با تاکید بر ارتقای کمی و کیفی فضاهای آموزشی و تجهیزات آموزش و پرورش شهرستان نهبندان گفت: وزیر آموزش و پرورش باید با تجهیز مدارس تلاش کند تا وضعیت آموزشی این شهرستان ارتقا یابد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس نهم درباره اعتبارات شهرستانی گفت: با توجه به اینکه تصمیم‌گیری در استان در زمینه توزیع منابع بودجه‌ای شهرستان‌ها بدون هماهنگی با نمایندگان مجلس انجام می شود این موضوع باعث اعتراض مردم و مدیران ادارات در شهرستان ها شده است، بنابراین باید به این مسائل رسیدگی کرد.

هاشم‌زهی تصریح کرد: از مسئولان دولتی درخواست می‌کنم به تذکرات نمایندگان به صورت جدی توجه کنند و از ارجاع نامه‌ها به واحدهای مختلف که سبب اتلاف وقت می‌شود خودداری کنند تا مشکلات مردم حل شود.

وی با تاکید بر تقویت بازارچه‌های مرزی در نهبندان گفت: برای کاهش بیکاری باید بازارچه‌های مرزی در حوزه انتخابیه‌ام تقویت شود که متاسفانه با وجود پیگیری‌هایی که انجام شده، نتیجه‌ای تاکنون حاصل نشده است و نکته دیگر اینکه پرداخت حق تعرفه مرزی باید به مستخدمین دولت در منطقه نیز پرداخت شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با گرامیداشت یاد شهید سیدمحمد هاشم‌زهی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی جنایتکار در برابر عزم مسلمین هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet