عید سعید غدیرخم
1393/05/22 12:28:20
سرویس صحن
محمدی در تذکر شفاهی مطرح کرد:

انتقاد از بی توجهی به مشکلات و مطالبات جامعه کارگری

نائب رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس از بی توجهی نسبت به مشکلات و مطالبات جامعه کارگری در کشور انتقاد کرد.
انتقاد از بی توجهی به مشکلات و مطالبات جامعه کارگری نائب رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس از بی توجهی نسبت به مشکلات و مطالبات جامعه کارگری در کشور انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/62182.jpg انتقاد,از,بی,توجهی,به,مشکلات,و,مطالبات,جامعه,کارگری Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، داوود محمدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 22 مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی افزود: چرا در حالی که جانبازان هنگام اشتغال از پرداخت مالیات معاف هستند اما بعد از بازنشستگی دو درصد مالیات از آنها کسر می شود.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چرا سازمان تامین اجتماعی از اجرای ماده 10 قانون نوسازی صنایع استنکاف می‌ورزد در حالی که مدعی است یک سال قبل از قانون برنامه و سه سال بعد از اجرای آن درخوست تامین منابع مالی اجرای آن را از دولت خواسته و این درحالی است که دولت مدعی است که درخواستی به آنها واصل نشده است.

وی یادآور شد: تا چه زمانی باید کارگران کارفرمایان و کانون های کارگری بین دستگاههای مستقل اجرایی سرگردان بمانند؛ چرا استفساریه اصلاحیه تبصره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی درباره ماخذ محاسبه مشاغل سخت و زیان آور بر مبنای 7 هزار و 300 روز با گذشت یک سال و نیم و پیگیری مکرر نمایندگان اجرا نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: چرا قانون همسازی حقوق بازنشستگان که منابع مالی آن از سال 88 در بودجه های سنواتی به سازمان تامین اجتماعی تخصیص داده شده اجرایی نمی‌شود و چرا مشکلات و مطالبات جامعه کارگری مورد توجه نیست.

محمدی با بیان اینکه قزوین یکی از قطب های اصلی صنعت کشور است افزود: موکدا تذکر می دهم اگر قوانین مذکور اجرایی نشود به اتفاق همکاران در مجلس درخواست اعمال ماده 236 آئین نامه داخلی مجلس را به دلیل استنکاف از اجرای قوانین از طریق هیات رئیسه پیگیری می کنم.

وی گفت: من بارها تذکر داده ام که مشکل کم آبی و عدم تخصیص حقابه استان از سد طالقان مشکلات زیادی را به کشاورزان استان تحمیل کرده و خسارت جبران ناپذیری به آنها وارد کرده است به گونه ای که علاوه بر آب کشاورزی آب شرب مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده و مردم را با کمبود آب آشامیدنی مواجه ساخته است.

نائب رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس در پایان از وزیر نیرو درخواست کرد تا با جدیت نسبت به تکمیل مجتمع های آبرسانی روستائیان که به دلیل خشکسالی های اخیر با تانکر آبرسانی می شود اقدامات لازم را به کار گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet