خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/26 09:36:22
سرویس فرهنگی
جعفرزاده ایمن آبادی:

افزایش نرخ رشد فرزندآوری نیازمند فرهنگ سازی و بهبود وضعیت اقتصادی است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: وضع اقتصادی جامعه باید به حدی از رشد برسد که خانواده ها بتوانند بدون دغدغه مسائل مالی و آینده فرزندان خود، فرزندآوری کنند.
افزایش نرخ رشد فرزندآوری نیازمند فرهنگ سازی و بهبود وضعیت اقتصادی است نماینده مردم رشت در مجلس گفت: وضع اقتصادی جامعه باید به حدی از رشد برسد که خانواده ها بتوانند بدون دغدغه مسائل مالی و آینده فرزندان خود، فرزندآوری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/47748.jpg افزایش,نرخ,رشد,فرزندآوری,نیازمند,فرهنگ,سازی,و,بهبود,وضعیت,اقتصادی,است Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر این مطلب که وضع قانون موجب ایجاد راه های فرار از قانون نمی شود، گفت: در هیچ کجای دنیا فرض بر این مطلب درست نیست که وقتی راه های قانونی بسته می شود، مردم به راه های غیرقانونی متوسل می شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر موضوعی به صورت قانون در مجلس در می آید باید موارد تخلفی آن نیز بررسی شده تا با متخلفین طبق همان قانون برخورد شود.

وی ادامه داد: البته در رابطه با موضوع تنظیم خانواده چند فاکتور اساسی مغفول واقع شده است که یکی از آنها بخش فرهنگی است، از این رو باید از لحاظ بعد فرهنگسازی این قضیه به حدی قوت پیدا کند که نگاه قدیمی ها به مسئله فرزندآوری مجددا احیا شود.

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: از طرفی وضع اقتصادی نیز باید به حدی از رشد برسد که خانواده ها بتوانند بدون دغدغه مسائل مالی و آینده فرزندان خود، فرزندآوری کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر نیز فرزند کمتر داشتن جرم نیست، خاطرنشان کرد: طبق مواد اولیه طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت، تنها روش های پزشکی که برای جلوگیری دائمی از بارداری استفاده می شد و انصافا هم به سلامت انسان ضرر می زد، جرم است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: روش های پیشگیری دائمی از بارداری در گذشته هم جرم بود اما به خاطر شعار "فرزند کمتر، زندگی بهتر" خیلی به آن اهمیت داده نمی شد که الان با قانونگذاری صورت گرفته، این قانون محکم تر شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet