ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/06/07 10:31:00
سرویس اقتصادی
هاشم زهی مطرح کرد:

خام فروشی مواد اولیه معادن مس و آهن نهبندان به چین/ضرورت فعالیت بازارچه مرزی نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس،گفت:متأسفانه برخی از سرمایه گذاران داخلی اقدام به خام فروشی مواد اولیه معادن مس و آهن نهبندان به چین کرده که بی شک این عملکرد برخلاف تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص محرومیت زدایی از مناطق محروم است.
خام فروشی مواد اولیه معادن مس و آهن نهبندان به چین/ضرورت فعالیت بازارچه مرزی نهبندان نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس،گفت:متأسفانه برخی از سرمایه گذاران داخلی اقدام به خام فروشی مواد اولیه معادن مس و آهن نهبندان به چین کرده که بی شک این عملکرد برخلاف تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص محرومیت زدایی از مناطق محروم است. https://cdn.icana.ir/d/019/43273.jpg خام,فروشی,مواد,اولیه,معادن,مس,و,آهن,نهبندان,به,چین/ضرورت,فعالیت,بازارچه,مرزی,نهبندان Icana

مراد هاشم زهی در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،درخصوص مشکلات بخش صنعت شهرستان های نهبندان و سربیشه در استان خراسان جنوبی،گفت:متأسفانه به علت نبود زیر ساخت های مناسب، سرمایه گذاران بخش خصوصی رغبتی برای سرمایه گذاری در شهرستان نهبندان و سربیشه به منظور توسعه بخش صنعت ندارند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، یا انتقاد ازاینکه محرومیت در منطقه نهبندان بیداد می کند،تصریح کرد: متأسفانه به علت خشکسالی های 17 ساله در شهرستان نهبندان و سربیشه توان سرمایه گذاری ازسوی مردم به منظور توسعه صنعت وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،با انتقاد از عدم بهره برداری از معادن غنی مس و آهن شهرستان نهبندان ،اظهارداشت: متأسفانه به علت عدم توانایی مالی مردم بومی، تاکنون کارخانه فرآوری مواد اولیه معادن غنی مس و آهن در شهرستان نهبندان احداث نشده است.

خام فروشی مواد اولیه معادن مس و آهن نهبندان به چین

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: اگر بخش خصوصی اقدام به سرمایه گذاری درمعادن مس و آهن نهبندان کند،متأسفانه این سرمایه گذاران مواد اولیه معادن را به صورت خام به سایر نقاط کشور صادر می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: متأسفانه برخی سرمایه گذاران داخلی مواد اولیه معادن مس و آهن نهبندان را به چین صادر کرده که بی شک این عملکرد برخلاف تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص محرومیت زدایی از مناطق محروم است.

هاشم زهی،افزود:وزارت صنعت، معدن و تجارت باید هر چه سریعتر به منظور ایجاد اشتغال پایدار در منطقه و حفظ ثروت ملی اقدام به احداث کارخانه فرآوری مواد اولیه معادن غنی مس و آهن در شهرستان نهبندان کند.

ضرورت فعالیت بازارچه مرزی نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نرخ بالای بیکاری در شهرستان نهبندان، تصریح کرد:به علت هم مرز بودن شهرستان نهبندان با کشور افغانستان فرصت تجارتی بسیار مناسبی وجود دارد اما متأسفانه در حال حاضر بازارچه مرزی نهبندان غیر فعال است.

هاشم زهی،با بیان اینکه به علت تحریم ها مبادلات تجاری با کشور افغانستان بسیار به صرفه است،گفت:دولت باید هر چه سریعتر در جهت ایجاد اشتغال پایدار،کاهش نرخ بیکاری و جلوگیری از مهاجرت بازارچه های مرزی را فعال کند.

 این نماینده مردم در مجلس نهم، در خصوص مشکلات بخش بهداشت و درمان حوزه انتخابیه خود،اظهار داشت:بیمارستان 32 تخت خوابی در نهبندان وجود دارد که نقشه اولیه این بیمارستان در دو دهه اخیر برای ساخت بیمارستان 64 تخت خوابی بود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: متأسفانه علی رغم اینکه کارهای احداث این بیمارستان برای 64تخت خواب اجرا شده بود مسئولان ذی ربط بیمارستان را به 32 تخت خواب تقلیل داده به طوری که بسیاری از فنداسیون ساخت این بیمارستان را تخریب کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،گفت:وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریعتر بهره برداری و تجهیز بیمارستان  32 تخت خوابی نهبندان را در دستور کار خود قرار دهد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet