خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1393/05/25 11:45:46
سرویس اقتصادی
نادران مطرح کرد:

راههای تقویت سیستم بانکی/ افزایش سرمایه راه آخر

عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: افزایش سرمایه راه آخر تقویت سیستم بانکی است چراکه افزایش سرمایه ای که منجر به بنگاهداری و شرکت داری شود فایده ای ندارد.
راههای تقویت سیستم بانکی/ افزایش سرمایه راه آخر عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس ،گفت: افزایش سرمایه راه آخر تقویت سیستم بانکی است چراکه افزایش سرمایه ای که منجر به بنگاهداری و شرکت داری شود فایده ای ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/57936.jpg راههای,تقویت,سیستم,بانکی/,افزایش,سرمایه,راه,آخر Icana

الیاس نادران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزای خانه ملت, درباره راهکارهای تقویت منابع بانکی جهت تخصیص به بخش تولید برای خروج از رکود،گفت: باید توجه داشت معوقات بانکی مانع بزرگی است که بانکها باید برای کاهش آن عزم جدی داشته باشند. 

نماینده مردم تهران,ری, شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: بنگاه داری و شرکت داری بانک‌ها را از ماموریت و هدف اصلی شان منحرف کرده است.
وی افزود: خرید دیون بین بانکها برای تقویت ظرفیت آنهابرای تسهیلات دهی ابزاری است که تاکنون از آن به درستی استفاده نشده است.
این عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس گفت: نظارت بانک مرکزی برای اینکه بانک‌ها در چارچوب قوانین بانکی بتوانند عملیات بانکی انجام دهند و انحراف نداشته باشند ونهادهای غیربانکی وارد بازار پول نشوند دلیل دیگری است که ناکارآمدی بازار پول را تقویت کرده است.
نادران در ادامه در این باره که آیا افزایش سرمایه بانک‌ها می تواند راهکار مناسبی باشد،گفت: افزایش سرمایه راه آخر است چرا که افزایش سرمایه ای که منجر به بنگاهداری و شرکت داری شود فایده ی ندارد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس درباره تخطی بانک‌ها از مصوبه شورای پول و اعتبار درباره نرخ سود بانکی،اظهارداشت: نقص دستگاه نظارتی بانک مرکزی را مجلس مجبور است برعهده بگیرد و برای اعمال نظارت ورود خواهد کرد./
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet