عید سعید غدیرخم
1393/05/24 09:30:35
سرویس اقتصادی
هاشمی خبر داد:

مهلت 2هفته ای مجلس به آخوندی برای ارائه گزارش سقوط ایران 140/ حضور سه نماینده مجلس در کمیته بررسی سانحه سقوط

رئیس کمیسیون عمران مجلس از مهلت دو هفته ای مجلس به آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای ارئه گزارش اولیه سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ خبرداد و گفت: سه نفر از نمایندگان عضو کمیسیون عمران به عنوان ناظران مجلس در کمیته بررسی سانحه سقوط ایران ۱۴۰ این موضوع را پیگیری می کنند.
مهلت 2هفته ای مجلس به آخوندی برای ارائه گزارش سقوط ایران 140/ حضور سه نماینده مجلس در کمیته بررسی سانحه سقوط رئیس کمیسیون عمران مجلس از مهلت دو هفته ای مجلس به آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای ارئه گزارش اولیه سقوط هواپیمای ایران 140 خبرداد و گفت: سه نفر از نمایندگان عضو کمیسیون عمران به عنوان ناظران مجلس در کمیته بررسی سانحه سقوط ایران 140 این موضوع را پیگیری می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/68323.jpg مهلت,2هفته,ای,مجلس,به,آخوندی,برای,ارائه,گزارش,سقوط,ایران,140/,حضور,سه,نماینده,مجلس,در,کمیته,بررسی,سانحه,سقوط Icana

سید مهدی هاشمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره تازه ترین اخبار از سقوط هواپیمای ایران 140 به بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از سازمان هواپیمایی اشاره کرد و گفت: در جریان این بازدید وزیر راه و شهرسازی گزارشی ابتدایی از سقوط آنتونوف 140 ارائه داد و طبیعتا تا قبل از بررسی جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده قضاوت زود است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: ظرف دوهفته آینده وزیر راه و شهرسازی و مسئولین سازمان هواپیمایی موظفند گزارش سقوط ایران 140 را در کمیسیون عمران مجلس ارائه کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: مقرر شد ظرف این مهلت دو هفته ای تمام بررسی های لازم درباره سقوط ایران 140 صورت گیرد و  گزارشی مستند در کمیسیون عمران ارائه شود.

هاشمی با تاکید بر تقویت،توسعه و ارتقای بخش حمل ونقل به خصوص صنعت هواپیمایی، گفت:در جریان بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از سازمان هواپیمایی قرار شد پیشنهاداتی در این رابطه مشترکا از سوی نمایندگان مجلس و مسئولان صنعت هواپیمایی کشورتهیه و در دستور کار کمیسیون عمران و کمیته حمل و نقل قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: سه نفر از اعضای کمیسیون عمران مجلس به کمیته بررسی سانحه سقوط ایران 140 معرفی شدند تا از نزدیک این موضوع را پیگیری کنند.

هاشمی با ابراز گلایه از بی توجهی مسئولان سازمان هواپیمایی کشور در ارائه گزارش مربوط به سقوط یک فروند هواپیما در کیش که حدود 4 ماه از آن می گذرد، یادآور شد: چنین بی توجهی هایی زمینه ساز تکرار این حوادث همانند سقوط ایران 140 می شود که مسئولان باید به این نکته توجه داشته باشند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس به آزادسازی نرخ بلیت هواپیما نیز اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح تفاوت محسوسی در نوع خدمات و کیفیت و ایمنی پروازها مشاهده نمی شود که در این باره به مسئولان هواپیمایی کشور تذکراتی داده شد تا برنامه های دقیق خود در این رابطه را به مجلس ارائه و از نتایج اجرای طرح گزارش تهیه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet