خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/24 11:03:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

همه باید از ائتلاف ملی عراق حمایت کنند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ضرورت حمایت همگانی از ائتلاف ملی عراق گفت: با توجه به وضعیت حساس عراق و تحرک گسترده داعش انسجام هر چه سریع‌تر وضعیت سیاسی این کشور ضروری است.
همه باید از ائتلاف ملی عراق حمایت کنند رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ضرورت حمایت همگانی از ائتلاف ملی عراق گفت: با توجه به وضعیت حساس عراق و تحرک گسترده داعش انسجام هر چه سریع‌تر وضعیت سیاسی این کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/74123.jpg همه,باید,از,ائتلاف,ملی,عراق,حمایت,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علاءالدین بروجردی با اشاره به وضعیت سیاسی کشور عراق گفت: همه باید از ائتلاف ملی این کشور حمایت کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت حساس عراق و تحرک گسترده داعش انسجام هر چه سریع‌تر وضعیت سیاسی این کشور ضروری است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: از آنجایی که همه گروه‌های شیعه در این ائتلاف حضور دارند بنابراین باید به این ائتلاف احترام گذاشته و سعی کنند هر چه سریع‌تر ثبات کامل سیاسی به عراق بازگردد.

بروجردی در پایان گفت: امیدواریم با این ائتلاف دولت به وظایف حساس ملی خود عمل کند.

نوری‌المالکی رهبر ائتلاف دولت عراق صبح امروز - جمعه 24 مردادماه - با قرائت بیانیه‎ای رسمی در حضور حیدرالعبادی کناره‎گیری خود را از پست نخست وزیری این کشور اعلام کرد.

وی به همراه تمامی اعضای ائتلاف دولت قانون و "حیدر العبادی" نخست وزیر مکلف عراق در نطقی تلویزیونی که آن را شبکه العراقیه پخش کرد، تاکید کرد: مسئولیت و وظیفه قانونی من این است که از ملت عراق دفاع کنم. وی در ادامه بیانیه خود با اشاره به اینکه دولت را در سایه اشغالگری کامل آمریکا دریافت کردم، افزود: ظرف هشت سال گذشته دستاوردهای زیادی به دست آوردیم.

"نوری المالکی" تصریح کرد: من خواهان هیچ‌گونه سمتی نیستم و همواره گزینه توسل به زور را برای جلوگیری از بازگشت رژیم دیکتاتوری دور نگه داشتم.

رهبر ائتلاف دولت قانون عراق با بیان اینکه عراقی که در سطح جهان در انزوا به سر می‎برد، امروز نقش منطقه‎ای و بین‎المللی خود را به دست آورده است، گفت: بحران سوریه با هدف سرنگون کردن تمامی منطقه بود اما ما توانستیم هجمه تروریستی علیه عراق را سرنگون کنیم.

"نوری المالکی" تاکید کرد: من عامل ریخته شدن خون یک نفر هم نیستم و کناره‎گیری خود را از پست نخست وزیری عراق با هدف تسهیل روند سیاسی به نفع "حیدر العبادی" اعلام می‎کنم.

فواد معصوم رئیس جمهور عراق روز دوشنبه حیدر العبادی نامزد پیشنهادی ائتلاف همپیمانی ملی عراق را برای تشکیل کابینه معرفی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet