هدر اصلی
1393/05/24 12:12:13
سرویس اجتماعی
عارفی خبر داد:

بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد/ تعیین تکلیف نحوه فعالیت‌ها در کمیسیون اجتماعی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، درباره بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد در این کمیسیون،گفت: قرار است روز دوشنبه ۲۷ مردادماه نشستی با حضور مسئولان مربوطه در کمیته کمیسیون اجتماعی تشکیل تا نحوه فعالیت این سازمان بررسی شود.
بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد/ تعیین تکلیف نحوه فعالیت‌ها در کمیسیون اجتماعی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، درباره بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد در این کمیسیون،گفت: قرار است روز دوشنبه 27 مردادماه نشستی با حضور مسئولان مربوطه در کمیته کمیسیون اجتماعی تشکیل تا نحوه فعالیت این سازمان بررسی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/55069.jpg بررسی,طرح,ناظر,بر,تأسیس,و,فعالیت,سازمانهای,مردم,نهاد/,تعیین,تکلیف,نحوه,فعالیت‌ها,در,کمیسیون,اجتماعی Icana

فرج‌الله عارفی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد در کمیته کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: در رابطه با فعالیت سازمان‌های مردم نهاد بحث مدیریت و هماهنگی بر مدیریت آنها بسیار حائز اهمیت است به گونه‌ای که برخی‌ها معتقد به دخالت و ورود دولت به نحوه عملکرد آنها هستند اما عده‌ای نیز بر این باورند که این سازمان‌ها به صورت اصناف و اتحادیه‌ها درکنار یکدیگر جمع‌شده و حوزه‌بندی آنها بر اساس نحوه فعالیتشان مشخص شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی دیگر به نظر می‌رسد این سازمان‌ها با تشکیل اتاقی هماهنگ، می‌توانند انتخابات هیات رئیسه خود را انجام دهند و بر اساس قانون و مقررات کشور عمل کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: قرار است روز دوشنبه 27 مردادماه نشستی با حضور مسئولان مربوطه در کمیته کمیسیون اجتماعی ،بتوان به یک نظر واحد دست پیدا کرد.

وی با بیان اینکه الگویی که امروزه در زمینه اصناف وجود دارد بسیار موفق است، افزود: به طور حتم وورد بخش خصوصی در این زمینه بسیار مورد تایید است و باید این واقعیت را پذیرفت تکه اصناف در طول انقلاب همیشه حامی نظام و انقلاب بوده‌اند اما گاهی یک نگرانی نیز در این میان وجود دارد که ممکن است سازمان‌های مردم نهاد اقدام به کارهای سیاسی کنند.

عارفی یادآور شد: بدون‌شک این نگرانی تا حدودی قابل رفع است به گونه‌ای که می توان با تنظیم قوانین و مقرراتی دراین میان، صلاحیت فعالیت این سازمان‌ها را بررسی و ا از فعالیت‌های سیاسی این سازمان‌ها جلوگیری شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس نهم، با یادآوری اعلام وزارت ورزش و جوانان درباره کاهش سازمان‌های مردم نهاد، تصریح کرد: ممکن است در این مجموعه شاهد کاهش فعالیت سازمانهای مردم نهاد باشیم زیرا وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه‌ای نوپا است و بدون‌شک باید این نهاد خود وارد عمل شده و در این زمینه فعالیت‌هایی انجام دهد زیرا به طور حتم بخش خصوصی نیز با آن همراهی لازم را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاددر گذشته نیز مورد بررسی این کمیسیون واقع شد، گفت: وزارت کشور اعلام کرده بود که قرار است در این زمینه برنامه‌ریزی‌هایی انجام دهد و از نمایندگان درخواست کرده بود تا برای بررسی این طرح دست نگه دارند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: حال قرار است با همراهی دولت و مجلس این طرح مورد بحث و بررسی واقع شود و در این میان اگر دولت لایحه‌ای درباره فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در دست دارد می‌تواند با ارایه آن به کمیسیون اجتماعی تلفیقی از طرح و لایجه در این مورد به مجلس ارایه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet