عید سعید غدیرخم
1393/05/26 08:36:45
سرویس اقتصادی
میر محمدی:

دولت به تولیدکنندگان بدهکار کمک کنند/رونق اقتصادی با تزریق 1 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به تولید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تزریق ۱ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به رونق اقتصادی منتهی می شود ،گفت: این موضوع در قانون آمده و باید دولت با این منابع، از واحدهای تولیدی کوچک حمایت کند.
دولت به تولیدکنندگان بدهکار کمک کنند/رونق اقتصادی با تزریق 1 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به تولید عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تزریق 1 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به رونق اقتصادی منتهی می شود ،گفت: این موضوع در قانون آمده و باید دولت با این منابع، از واحدهای تولیدی کوچک حمایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/52976.jpg دولت,,به,تولیدکنندگان,بدهکار,کمک,کنند/رونق,اقتصادی,با,تزریق,1,درصد,از,منابع,صندوق,توسعه,ملی,به,تولید Icana

سیدمحمدحسین میرمحمدی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، گفت: طبق قانون، مقرر شده که 1 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ارزی یا ریالی به بخش تولید تزریق شود، اما دولت به دلیل برنامه ریزی برای کنترل نقدینگی، از این اقدام سر باز می زند.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس شورای اسلامی فوری ترین اقدام برای حمایت از تولید را، تامین نقدینگی واحدهای تولیدی اعلام کرد و گفت: دولت قبل از اجرای بسته های خروج از رکود، به فکر حمایت از تولید باشد، چرا که کارگاه های کوچک اکنون نیازمند حمایت هستند و برای تحقق این موضوع، دولت می تواند منابع مورد نیاز را به صورت قانونی از صندوق توسعه ملی برداشت کند.

وی ادامه داد: در قانون بودجه پیش بینی شده که 1 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صورت ارزی یا معادل ریالی در اختیار دولت قرار گیرد که این موضوع می تواند چرخ های اقتصاد را به گردش درآورد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا برداشت از منابع صندوق توسعه به رشد تورم منتهی نمی شود نیز گفت: به هر حال اکنون اقتصاد در وضعیتی قرار دارد که تولید نیازمند حمایت است، البته به نحوی باید منابع را تزریق کرد که اثرات تورمی آن به حداقل کاهش یابد.

نماینده مردم خوانسار و گلپایگان در مجلس همچنین پیشنهاد داد: دولت با ارایه فرصت به تولید کنندگان بدهکار به سازمان امور مالیاتی و تامین اجتماعی، آن ها را برای حضور در فضای تولید همراهی کند و این اقدام هر چه زودتر انجام شود به حفظ وضع موجود کمک بیشتری خواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet