ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/25 10:04:59
سرویس اجتماعی
طبیب‌زاده نوری:

روایت شست‌وشوی زباله‌های پلاستیکی در منازل روستاییان/ انتشار آلودگی زیست محیطی در منطقه کهریزک

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران، با انتقاد از نحوه امحای زباله در منطقه کهریزک از سوی شهرداری، گفت: نحوه بازیافت وسایل پلاستیکی، دفن زباله‌های پزشکی و وضعیت نابسامان شیرآبه‌ها از معضلات نحوه نادرست دفن زباله در این منطقه به شمار می‌رود.
روایت شست‌وشوی زباله‌های پلاستیکی در منازل روستاییان/ انتشار آلودگی زیست محیطی در منطقه کهریزک عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران، با انتقاد از نحوه امحای زباله در منطقه کهریزک از سوی شهرداری، گفت: نحوه بازیافت وسایل پلاستیکی، دفن زباله‌های پزشکی و وضعیت نابسامان شیرآبه‌ها از معضلات نحوه نادرست دفن زباله در این منطقه به شمار می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/49534.jpg روایت,شست‌وشوی,زباله‌های,پلاستیکی,در,منازل,روستاییان/,انتشار,آلودگی,زیست,محیطی,در,منطقه,کهریزک Icana

زهره طبیب‌زاده نوری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری امحای زباله‌ها از سوی شهرداری در منطقه کهریزک، افزود: طی بازدیدی که جمعی از اعضای مجمع نمایندگان استان تهران از این منطقه داشتند، متوجه شدند که به شیوه امحای زباله در این منطقه ایراداتی وارد است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: متاسفانه علاوه بر وضعیت نابسامان بهداشتی کارگران در منطقه کهریزک، وجود شیرآبه‌هایی است که به دلیل تمرکز 40 ساله زباله‌ها دراین منطقه، دچار مسایل عمده زیست محیطی شده و روندی که برای اصلاح آن نیز وجود دارد بسیار با کندی انجام می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با یادآوری گفته‌های مسئولان نسبت به رفع معضل این شیرآبه‌ها، گفت: مسئولان مربوطه درمورد این معضل اعلام کردند که "شاید بتوان تا 5 سال آینده این شیرآبه‌ها را با این سیستم حذف کرد" این درحالی است از این شیرآبه‌ها که به یک معضل قدیمی در تهران تبدیل شده است دریاچه‌ای تشکیل شده که راه برون رفتی از آن وجود ندارد.

طبیب‌زاده نوری به بخش دیگری از معضلات رفع زباله در منطقه کهریزک اشاره و یادآور شد: نحوه بازیافت وسایل پلاستیکی که از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود به موضوعی چالش برانگیز تبدیل شده است؛ این پلاستیک‌ها به وسیله کارگران جدا شده و به بخش خصوصی فروخته می‌شوند.

وی افزود: بخش خصوصی نیز زباله‌های پلاستیکی را در روستاهای اطراف منطقه کهریزک برده و عمل نظافت و شستشو را در منازل مردم این روستاها انجام می‌دهد، مردم نیز برای به دست آوردن درآمد حداقلی، حاضر به انجام این کارهستند درحالی که این اقدام باعث انتشار آلودگی در منطقه می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم، با انتقاد از نحوه دفن زباله‌های پزشکی در منطقه کهریزک، تاکید کرد: علاوه بر دفن زباله‌های پزشکی دراین منطقه،‌ زباله‌های صنعتی و ساختمانی نیز به جهت آنکه متولی اصلی برای آن وجود ندارد در منطقه کهریزک صورت می‌گیرد و به وسیله متدهای بهداشتی قابل قبول انجام نمی شود.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه شهرداری، وزارت بهداشت و درمان  و سازمان محیط زیست و وزارت کشور مسئول ساماندهی این پسماندها هستند، گفت: بعد از نامه‌ای که در این مورد به وزارت بهداشت ارسال کردم این وزارتخانه از این منطقه بازدید و موارد ذکر شده را نیز تایید کرد؛ حال قرار است جلسه‌ای با حضور مسئولان مربوطه برگزار و به این معضل رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet