خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/25 10:28:20
سرویس اقتصادی
سبحانی نیا:

چیت چیان مسئول بحران آبی کشور نیست/کاهش آبهای زیرزمینی عامل اصلی کم آبی

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه بحران آب به دلیل خشکسالی پی در پی و کاهش آبهای زیرزمینی است ،گفت: ممکن است نحوه مدیریت دلیل برخی از مشکلات باشد اما بخش زیادی ازاین مشکلات ناخواسته به دولت و وزارت نیرو تحمیل شد.
چیت چیان مسئول بحران آبی کشور نیست/کاهش آبهای زیرزمینی عامل اصلی کم آبی عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه بحران آب به دلیل خشکسالی پی در پی و کاهش آبهای زیرزمینی است ،گفت: ممکن است نحوه مدیریت دلیل برخی از مشکلات باشد اما بخش زیادی ازاین مشکلات ناخواسته به دولت و وزارت نیرو تحمیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/48635.jpg چیت,چیان,مسئول,بحران,آبی,کشور,نیست/کاهش,آبهای,زیرزمینی,عامل,اصلی,کم,آبی Icana

حسین سبحانی نیا در گفت و گو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در این باره که آیا مقصربحران آبی کشور وزیر نیرو است،‌ گفت: خیر،  به دلیل خشکسالی پی در پی و مشکلاتی که به وجود آمده شاهد بحران آبی در کشور هستیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: ممکن است نحوه مدیریت دلیل برخی از مشکلات باشد اما بخش زیادی ازاین مشکلات ناخواسته به دولت و وزارت نیرو تحمیل شده است.

وی گفت: همه می دانیم بحران آب به خاطر کاهش افت آب سفره های زیر زمینی است از این رو نمی شودمقصر را وزارت نیرو دانست.

این عضو هیات رییسه مجلس افزود: تدابیری می توان در نظر گرفت که تعداد روستاهایی که با تانکر آب رسانی می شود را کاهش داد و با اختصاص اعتباراتی از فشارهایی که بر دوش مسولین است کم کرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به مصرف بالای آب در بخش کشاورزی،‌گفت: با مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و سیاست استفاده بهینه از آبهای سطح العرضی یا آب قطره ای می توان مقداری از فشارهایی که به خاطر خشکسالی به وجود آمده را گرفت.

بر اساس اعلام مسولین وزارت نیروهم اکنون از نظر تامین آب دو کلان ‌شهر اصفهان و کرمان در وضعیت قرمز و تهران در وضعیت زرد قرار دارد که در صورت صرفه جویی نکردن مشترکان با مشکل مواجه خواهند شد.

بر این اساس وضعیت آب در سه شهر تهران، شیراز و یزد زرد  است و این شهرها درصورت صرفه‌جویی نکردن مشترکان، با مشکل مواجه خواهند شد ضمن آنکه هفت شهر اراک، بندرعباس، قزوین، قم، کرج، مشهد و همدان هم‌اکنون در وضعیت سبز قرار دارد و مشروط به آنکه شرکت‌های آب منطقه‌ای، میزان آب تعهدشده در نشست‌های کمیته پایش را به‌صورت کامل تخصیص دهند، در تابستان امسال با مشکلی روبرو نخواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet