خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/25 10:47:20
سرویس اجتماعی
خدایی خبر داد:

پذیرش افراد در کنکور 93 طبق قانون "سنجش و پذیرش دانشجو" خواهد بود

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور٬ با بیان اینکه فرصت انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۹۳ امشب به پایان می‌رسد٬ گفت: امسال با اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو و تاثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی افراد در قبولی در کنکور وضعیت پذیرفته شدگان بهتر خواهد شد.
پذیرش افراد در کنکور 93 طبق قانون "سنجش و پذیرش دانشجو" خواهد بود رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور٬ با بیان اینکه فرصت انتخاب رشته آزمون سراسری سال 93 امشب به پایان می‌رسد٬ گفت: امسال با اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو و تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی افراد در قبولی در کنکور وضعیت پذیرفته شدگان بهتر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/48096.jpg پذیرش,افراد,در,کنکور,93,طبق,قانون,"سنجش,و,پذیرش,دانشجو",خواهد,بود Icana

ابراهیم خدایی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ از پایان مهلت انتخاب رشته و ثبت کد رشته‌ محل‌های انتخابی در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری تا پایان امروز شنبه(25 مرداد) خبر داد و گفت: برای ارزیابی نتیجه آزمون افراد، قانون سنجش و پذیرش دانشجو نیز امسال اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای قانون "سنجش و پذیرش دانشجو" به نفع افراد با نمرات تحصیلی بالا است٬ گفت: برای آزمون سراسری تا امسال ارزیابی‌ها طبق قانون مذکور صورت نگرفته، اما بر اساس قانونی که شهریور 92 تحت عنوان "سنجش و پذیرش دانشجو" تصویب شد، سال جاری در خصوص پذیرش دانشجویان برای رشته‌های مختلف، طبق سوابق تحصیلیشان ، تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی قطعی است.

خدایی با بیان اینکه اعمال 25 درصد سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان به ضرر افرادی که نمرات خوبی در کارنامه‌های تحصیلی خود ندارند است، گفت: چگونگی اعمال 25 درصد سوابق تحصیلی در کنکور 93 ٬ شرایط پذیرش دانشجویان سال جاری و همچنین تاثیر اجرای قانون "سنجش و پذیرش دانشجو" در گزارشی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه خواهد شد.

امروز؛ آغاز آزمون بین‌المللی المپیاد در سه رشته در شیراز

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور همچنین از برگزاری آزمون بین‌المللی المپیاد از 25 تا 30 مرداد در شیراز خبر داد و افزود: این المپیاد در سه رشته ریاضی٬ شیمی و آمار با شرکت 11 کشور برگزار خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet