هدر اصلی
1393/05/25 12:21:38
سرویس بین الملل
پیام رئیس مجلس خطاب به اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان جهان اسلام؛

بزرگترین مسئله جهان اسلام اشغال فلسطین است

علی لاریجانی ضمن تبریک روز پیروزی مقاومت اسلامی لبنان بر رژیم صهیونیستی در پیامی به مجمع سالانه انجمن های اسلامی جهان اسلام خواهان توجه بیشتر به مساله فلسطین شد.
بزرگترین مسئله جهان اسلام اشغال فلسطین است علی لاریجانی ضمن تبریک روز پیروزی مقاومت اسلامی لبنان بر رژیم صهیونیستی در پیامی به مجمع سالانه انجمن های اسلامی جهان اسلام خواهان توجه بیشتر به مساله فلسطین شد. https://cdn.icana.ir/d/019/56761.jpg بزرگترین,مسئله,جهان,اسلام,اشغال,فلسطین,است Icana

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری خانه ملت ، متن کامل پیام دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بدین شرح است:

 بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پیش از هر سخن لازم می دانم موفقیت نشست ارزشمند شما و دانشجویان مسلمان را از خداوند متعال مسئلت نمایم. بدون تردید شما دانشجویان حلقه بسیار نیرومندی در پیوند میان نسلهای مسلمان و هدایت جهان اسلام هستید و امت اسلامی با دستان پرتوان شما که به زودی اداره امور جوامع اسلامی را به عهده خواهید گرفت آینده ای امیدبخش پیش رو خواهد داشت.

پرواضح است که دوران دانشجویی فرصت بسیار ارزشمندی در شناخت آلام و مشکلات مسلمانان در جوامع مختلف و چاره جویی برای آنهاست در این راستا گردهمایی امروز شما نیز فرصت مغتنمی است برای شناخت مشکلات جوامع اسلامی و تبادل آراء و تجربیات پیرامون حل این مشکلات. شما خود بهتر می دانید که بزرگترین مسئله جهان اسلام مسئله اشغال فلسطین است امروز همگان شاهدند که رژیم صهیونیستی با تمامی عده و عُده خویش و با حمایت نظام سلطه، و در سایه سکوت بی شرمانه مدعیان دروغین حقوق بشر و بی تفاوتی اکثر کشورهای اسلامی بیش از یکماه است که فلسطینیان مظلوم غزه را به خاک و خون کشیده، خانه هایشان را بر سرشان خراب نموده و مساجد و بیمارستانها و سایر تاسیسات شهری را ویران می کنند.

در این شرایط وظیفه شما دانشجویان مسلمان است که با شناخت نظام سلطه با تمامی ابعاد و لایه هایش و تجزیه و تحلیل اهداف و راهبردهای آن، همه ظرفیت های خودتان را برای رویارویی با آن به کار گیرید و در این مسیر به وعده های خداوند اطمینان داشته باشید.

همچنین در اینجا لازم است به یکی دیگر از مهمترین چالش های پیش روی جهان اسلام اشاره کنم با کمال تاسف تاسف مدتی است که مسلمانان با پدیده شوم افراطی گری مواجه اند. جریان های افراطی متاسفانه با دمیدن بر اختلاف طائفه ای و نژادی و پررنگ کردن گرایشهای متعصبانه در تلاشند تا امت واحده اسلامی را پاره پاره کنند.

این تلاش ها توامان است با برنامه ریزی های دشمنان امت اسلامی و نیروهای استکبار که قدرت خود را در گرو ضعف مسلمانان می بینند. جریان های افراطی که متاسفانه در برخی کشورهای اسلامی خودنمایی می کنند دقیقا هم راستا با نقشه های دشمن عمل می کنند درست در زمانی که امت اسلامی نیاز مبرم به همگرایی و اتحاد برای مقابله با اقدامات فاجعه بار دشمن صهیونیست دارد، ناگهان با تلاش گروههای افراطی، وحدت خود را در خطر می بیند.

مقابله با دشمنان مشترک و همکاری همه جانبه میان مسلمانان در جهت تقویت روند رشد و توسعه در ابعاد مختلف آن اقتضا می کند که بیش از هر زمانی صیانت از وحدت مورد توجه جدی قرار گیرد.

معنای وحدت این نیست که گرایش های مختلف اسلامی اعم از حنفی، حنبلی، شافعی، جعفری، مالکی ، اباضیه، زیدیه، اسماعیلیه و تصوف از عقاید خود منصرف شوند که این تنوع خود از موجبات رشد و بالندگی در امت اسلامی است بلکه مقصود آن است که با محوریت مهمترین چالش های پیش روی جهان اسلام به تعاضد و همکاری با یکدیگر بپردازند و همچون ید واحده به حل مشکلات و پیشرفت جهان اسلام خدمت کنند.

به نظر می رسد عظمت امت اسلامی و اهمیت وحدت آن، ضرورتا نیاز به محوری است که همه مسلمانان بتوانند با تاکید بر آن هم راستا عمل کنند. مسجد الاقصی بعنوان اولین قبله و سومین حرم مقدس مسلمانان که اینک در چنگال اسارت صهیونیست ها قرار دارد، برای همه مسلمانان از جایگاه والایی برخوردار است. تلاش برای آزادسازی آن که جز از طریق آزادسازی فلسطین میسر نخواهد بود می تواند و باید عنوان مقدس همکاری میان مسلمانان باشد.

امیدوارم نشست شما در بررسی مشکلات مهم جهان اسلام و همچنین راه های همگرایی و همکاری و روش دستیابی به وحدت با محوریت تلاش برای آزادسازی مسجد الاقصی و بیت المقدس و فلسطین موفق باشد.

بار دیگر توفیق روزافزون همه شما و ثمربخش بودن نشست ارزشمندتان را از درگاه باری تعالی مسئلت می کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet