اربعین حسینی
1393/05/25 14:02:57
سرویس سیاسی
به مناسبت سالگرد پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه مقابل رژیم صهیونیستی؛

جنگ 33 روزه مقاومت را نهادینه کرد/ هلال مقاومت پاشنه آشیل غرب در منطقه

۸ سال پیش در همین روز نوید پیروزی لبنان در برابر رژیم غاصبگر قدس در رسانه های مختلف منتشر شد، این پیام که خبر از آغاز زوال این رژیم را می داد، امیدی تازه در دل مستضفیان جهان روشن کرد امیدی که نشانه تحقق آن در شرایط فعلی خاورمیانه مشاهده می شود.
جنگ 33 روزه مقاومت را نهادینه کرد/ هلال مقاومت پاشنه آشیل غرب در منطقه 8 سال پیش در همین روز نوید پیروزی لبنان در برابر رژیم غاصبگر قدس در رسانه های مختلف منتشر شد، این پیام که خبر از آغاز زوال این رژیم را می داد، امیدی تازه در دل مستضفیان جهان روشن کرد امیدی که نشانه تحقق آن در شرایط فعلی خاورمیانه مشاهده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/76626.jpg جنگ,33,روزه,مقاومت,را,نهادینه,کرد/,,هلال,مقاومت,پاشنه,آشیل,غرب,در,منطقه Icana

 خبرگزاری خانه ملت؛ امروز منطقه خاورمیانه درگیر تنش های ناشی از سیاست های آمریکا و رژیم غاصب قدس و همکاری برخی از حکام مرتجع است، شرایطی که در آن هزاران انسان بیگناه به خاطر زیاده خواهی های استکبار جهانی به خاک و خون کشیده می شوند با این حال دست از مقاومت و پایداری بر آرمانهای خود بر نمی دارند.

در این زمینه هلال مقاومت که بشترین تهدید و حملات را تحمل می کند با پایداری مداوم خود منجر به عقب نشینی و مایوس شدن غرب از پیاده کردن سیاست های خود در منطقه شده اند.

مردم برخی کشورهای اسلامی نیز که سرانشان دست در دست آمریکای افعی شده دارند با آگاهی از سیاست های تجاوزکارانه و زیاده خواهانه آمریکا و سرانشان با اعتراض ها و مخالفت های مدارم  زمینه زوال قدرت رژیم منحوص صهیونیستی را نزدیک تر کرده اند.

جنگ 33 روزه و مقاومت حزب‌الله که با کشته شدن 119 وزخمی شدن بیش از400 سرباز زژیم صهیونیستیهمراه بود نهایتا به شکست ارتش به ظاهر قدرتمند اسرائیل منجر شد از حافظه تاریخی مردم منطقه پاک نشده است و این پیروزی نشان داد که نتیجه پایداری پیروزی است.

در این زمینه برای آگاهی از اوضاع دقیق منطقه و شرایط رژیم صهیونیستی و مقاومت به گفتوگو با نمایندگان مجلس پرداختیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

مقاومت، پاشنه آشیل غرب در منطقه

جواد جهانگیرزاده با اشاره به پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه مقابل رژیم صهیونیستی با بیان اینکه مقاومت ظرفیت پیروزی فوق العاده ای دارد، گفت: باید پذیرفت  که جریان مقاومت هم در درون منطقه تاثیر می گذارد و هم به عنوان پاشنه آشیل غربی ها مطرح هست.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرگونه تضعیف جریان مقاومت به نفع دشمن تمام خواهد شد، افزود: البته این موضوع از هشیاری  و توانایی مقاومت کم نمی کند اما باید دانست مخالفان مقاومت از هر وسیله ای برای فشار آوردن بر آن استفاده می کنند.

وی تصریح کرد: بنابراین تنها راه گریز منطقه از شرایط موجود توسعه نهضت مقاومت در منطقه و حفاظت از شرایط و صیانت از وضعشان است.

جهانگیر زاده با اشاره به تاثیر مقاومت در منطقه خاورمیانه و سایر کشورهای اسلامی ، ادامه داد: جنگ 33 روزه و تاثیر مقاومت در این پیروزی موجب نهادینه شدن آن در منطقه شده است

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه دشمن با یک طراحی فوق العاده، تمام کشورهای صاحب ارتش قدرتمند را به شدت به خود مشغول کرده از تاثیر آنها بر اتفاقات منطقه جلوگیری کند، گفت: متاسفانه شرایط به گونه ای شده است که کشورهای قدرتمند از ارتش خود برای درگیری های داخلی استفاده می کنند.

جهانگیرزاده با بیان اینکه در حل مشکل غزه و اتفاقات منطقه باید بین کشورهای اسلامی هماهنگی وجود داشته باشد، ادامه داد: با توجه به ساختار موجود در منطقه این هماهنگی قابل پیش بینی نیست، زیرا بسیاری از با عنصر مقاومت دچار مشکل هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: توسعه نهضت بیداری در منطقه و در راس قرار گرفتن افرادی هماهنگ با مردم کشورها، میتواند اوضاع منطقه و هماهنگی بین کشورها را بهتر کند.

پیروزی بر شرایط پیچیده منطقه نیازمند افزایش توان داخلی است/ 60 سال مذاکره مردم غزه را از حقوقشان محروم کرد

مهرداد بذرپاش با اشاره به پیروزی مقاومت در جنگ 33 روزه با رژیم صهیونیستی با اشاره به جنایات صورت گرفته در غزه توسط این رژیم اشغالگر، گفت:  تجربه 60 سال جنگ در غزه نشان داد که مذاکره مردم این باریکه را روز به روز از حقوقشان محروم می کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند سال اخیر مردم غزه متوجه شدند تنها را مبارزه با رژیم صهیونیستی ایستادگی و مقاومت است، افزود: غزه با ایستادگی توانست رژیم اشغالگر قدس را عقب رانده و حقانیت خود را برای مردم خود و افکار عمومی دنیا به اثبات رساند.

وی با بیان اینکه هدف رژیم صهیونیستی حذف تدریجی فلسطین از نقشه جهان است، ادامه داد: یکی از فلسفه های نام گذاری روز قدس توسط امام خمینی(ره) نیز خاتمه دادن به این نقشه بود که با مقاومت و آگاهی مردم جهان این نقشه ناکام ماند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه فشار دشمن بر هلال مقاومت که لبنان، فلسطین، غزه، سوریه، با مرکزیت ایران را در برمی گیرد، تصریح کرد: با توجه به تهدید بودن مقاومت برای آمریکا، غرب و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند که با فشار بر هلال مقاومت اول این خط را بشکند؛ دوم موضوعی به نام رژیم صهیونیستی فراموش شود و سوم کشورهای مسلمان را در خود درگیر کند.

بذرپاش با بیان اینکه بسیاری از کشورهای اسلامی در نفی رژیم صهیونیستی اجماع داشتند اما به دلیل ایجاد درگیری داخلی از این موضوع غافل شدند؛ توضیح داد: هدف بعدی استکبار تحقق برخی از اهدافش در منطقه و قراردادن برخی کشورهای مسلمان در صف مرتجعان بوده است.

وی با بیان اینکه شرایط آینده منطقه، شرایط پیچیده ای است و نیازمند نگاه متفاوتی در داخل ایران به عنوان مرکز مقاومت است؛ تصریح کرد: در افغانستان، سوریه، لبنان، پاکستان و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس یک عدم قطعیتی در مورد شرایط منطقه مشاهده می کنیم که برای فائق آمدن بر آن باید نگاه دقیق تری به داخل داشته باشیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در داخل ایران انسجام باید حفظ و بر یک سری اصول هم نظر باشیم، تصریح کرد: ایران به عنوان مرکز مقاومت محکوم به افزایش توان داخل است زیرا بدین وسیله ضربه پذیری کاهش می یابد.

 مدیریت توان مقاومت منجر به زمین گیر شدن رژیم صهیونیستی می شود

حسین سبحانی نیا نیز با بیان اینکه پیروزی حزب الله و مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه در مقابل رژیم صهیونیستی و  همچنین اقدامات حماس در روزهای اخیر نشاندهنده وجود یک توان و انرژی نهفته مستعد ضد رژیم صهیونیستی در منطقه است، گفت: مدیریت خوب این توان منجر به زمینگیر شدن رژیم صهیونیستی می شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه موجب تحریک مردم نسبت به آن شده است، ادامه داد: باید فضای رسانه ای را به گونه ای در دست گرفت که واقعیت های موجود در غزه و لبنان و اهداف رژیم صهیونیستی به مردم منعکس شود تا ضمن آگاهی مردم از حامیان این رژیم غاصب، مقاومت برای زمین گیر کردن ماشین سر تا پا مسلح رژیم صهیونیستی در خاک خودش روحیه گیرد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای موثر در پیروزی لبنان در جنگ 33 روزه برابر رژیم صهیونیستی است، گفت: حمایت های مشاوره ای، معنوی و سیاسی جمهوری اسلامی به صورتی بود که هیچ کشوری از آن سخن نگفته است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جنایات داخل منطقه و درگیری بوجود آمده در دنیای اسلام، توطئه ای با عاملیت و هدایت آمریکا است، تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید با وقوف به وظیفه جهانی و اسلامی خود برای دور کردن این فتنه که باعث اختلاف بین خودشان شده منسجم تر عمل کنند.

پیروزی نزدیک غزه، قدرت حزب الله را نمایان تر خواهد کرد

بهروز نعمتی نیز با بیان اینکه بدون تردید حزب الله بر دشمن غالب خواهد بود، گفت: پیروزی های مدام حزب الله  مقابل رژیم صهیونیستی قدرت آن را بیشتر مشخص می کند و با پیروزی هایی که در سوریه، غزه و عراق به وجود خواهد آمد، حزب الله جایگاه حقیقی اش را پیدا خواهد.

نماینده مردم حسن آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ارزش حزب الله و رهبر آن را دانست، تصریح کرد: اصلی ترین علت موفقیت حزب الله، مدیریت سید حسن نصرالله به عنوان رهبری مقتدر و همه جانبه نگر در این مجموعه است.

وی با بیان اینکه برخی حکام مرتجع عرب در آزمون حمایت از لبنان در جنگ 33 روزه شکست خوردند، گفت: تنها حامی لبنان و غزه نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب است و امیدواریم که حکام مرتجع عرب به خصوص پناه بردگان به دامن غرب به حقانیت اسلام پی برند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا به عنوان طراح اصلی اتفاقات منطقه، به یک مار زخمی و افعی شده تبدیل شده است، تصریح کرد: با این حال حکام عرب با ارتکاب به اشتباهی بزرگ دست خود را روی این مار می گذارند و ما امیدواریم به اسلام بازگردند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet