خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1393/05/25 13:46:28
سرویس بین الملل
منصوری آرانی در گفت و گو با خانه ملت:

ایران با تمام ظرفیت از دولت حیدرالعبادی حمایت می کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از توطئه های تفرقه انگیز برخی کشورهای منطقه در عراق، از روند سیاسی این کشور و نخست وزیر جدید حمایت کرد.
ایران با تمام ظرفیت از دولت حیدرالعبادی حمایت می کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از توطئه های تفرقه انگیز برخی کشورهای منطقه در عراق، از روند سیاسی این کشور و نخست وزیر جدید حمایت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/76387.jpg ایران,با,تمام,ظرفیت,از,دولت,حیدرالعبادی,حمایت,می,کند Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفتگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت با استقبال از اتحاد سیاسی ایجاد شده در عراق گفت: بغداد به یک همگرایی و همدلی بزرگ از اقوام و مذاهب مختلف نیاز دارد  تا به آرامش  رسیده و خود را برای نبرد با تروریست های تکفیری داعش آماده کند.

عباسعلی منصوری آرانی که معتقد است ، نخست وزیر جدید عراق با مشکلات متعددی برای ایجاد وفاق ملی مواجه است ، گفت: نوری مالکی با کناره گیری به نفع حیدرالعبادی توطئه های برخی کشورهای منطقه و موج رسانه های مساله دار همچون العربیه را نقش بر آب کرد.

وی در تشریح اتفاقات اخیر عراق گفت: نوری مالکی باعقلانیت و با هدایت مرجعیت شیعه از نخست وزیر حمایت کرد و در مقابل العبادی نیز وی را به عنوان شریک اصلی دولت جدید عراق برگزید؛این اتفاقات نشان از یک پویایی سیاسی و وفاق ملی در بغداد است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با نگاهی به عملکرد دولت نوری مالکی و رابطه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست و برادر، برای حفظ ثبات و استقلال عراق همواره از دولت های منتخب این کشور پس از ساقط شدن رژیم صدام حمایت کرده است و بر همین اساس نیز ایران با حمایت از نتیجه انتخابات پارلمانی اخیر عراق تمام تلاش خود را برای پایان بحران سیاسی در این کشور انجام داد.

منصوری آرانی در رابطه با نخست وزیری حیدرالعبادی گفت: ایران با همه توان از العبادی حمایت کرده و برای تشکیل یک دولت مقتدر در عراق از همه ظرفیت خود در ارتباط با گروه های سیاسی استفاده می کند.

وی گفت: نخست وزیر کار سختی را دنبال می کند. باید در چینش کابینه خود به همه احزاب و اقوام و همچنین افراد شایسته توجه داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین گفت: پس از تشکیل دولت منسجم در عراق ، مقابله همه جانبه با داعش موضوعی است که باید در راس امور عراق قرار گیرد البته مواجهه با دخالت های خارجی و هجمه برخی رسانه های غربی علیه اتحاد طیف های سیاسی و اقوام این کشور موضوعی است که نباید مغفول بماند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet