هدر اصلی
1393/05/20 13:01:00
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی تأکید کرد:

ضرورت تسریع دراجرای سیستم آبیاری مکانیزه در اراضی کشاورزی زرند و امیریه

نماینده مردم زرند و امیریه در مجلس،گفت: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه اخیر خود وعده تخصیص اعتبار به منظور اجرای سیستم آبیاری مکانیزه در اراضی کشاورزی کشور به ویژه استان کرمان در سال جاری را داد.
ضرورت تسریع دراجرای سیستم آبیاری مکانیزه در اراضی کشاورزی زرند و امیریه نماینده مردم زرند و امیریه در مجلس،گفت: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه اخیر خود وعده تخصیص اعتبار به منظور اجرای سیستم آبیاری مکانیزه در اراضی کشاورزی کشور به ویژه استان کرمان در سال جاری را داد. https://cdn.icana.ir/d/019/42930.jpg ضرورت,تسریع,دراجرای,سیستم,آبیاری,مکانیزه,در,اراضی,کشاورزی,زرند,و,امیریه Icana

حسین امیری خامکانی درگفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،درخصوص مشکلات بخش کشاورزی شهرستان های زرند و امیریه در استان کرمان،گفت:متأسفانه استان کرمان در بخش کشاورزی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند به طوری که درحال حاضر شهرستان زرند و امیریه با کمبود آب کشاورزی برای آبیاری باغات پسته مواجه است.

لزوم تغییر الگوی آبیاری

نماینده مردم زرند و امیریه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:مقرر شده بود که به منظور استفاده بهینه از آب کم در استان کرمان به ویژه شهرستان زرند و امیریه تغییر الگوی آبیاری صورت گیرد به طوری که سیستم آبیاری مکانیزه و تحت فشار در اراضی کشاورزی اجرا شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت: به منظور اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در مزارع کشاورزی،در بودجه سالانه کشور مقرر شده بود که 85 درصد اعتبار اجرای این طرح از سوی دولت و حدود 15 درصد از سوی کشاورز پرداخته شود که متأسفانه تا به امروز این مهم محقق نشده است.

امیری خامکانی،افزود: در قانون بودجه سالانه کشور مقرر شده بود که تسهیلاتی به کشاورزان برای آبیاری مکانیزه و تغییر روش آبیاری به منظور مصرف کم و بهینه از آب تخصیص شود که متأسفانه در این سه سال اخیر هیچ اعتبار و تسهیلاتی به کشاورزان داده نشده است.  

نماینده مردم زرند و امیریه در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: متأسفانه تاکنون از محل حکم تخصیص اعتبار به منظور اجرای سیستم آبیاری مکانیزه در اراضی کشاورزی، به استان کرمان به ویژه شهرستان زرند و امیریه داده نشده است.

آبیاری باغات پسته به روش غرقابی

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهار داشت:متأسفانه بر خلاف این حکم هنوز باغداران به روش غرقابی باغات پسته خود را آبیاری می کنند که این مهم باعث افزایش مصرف و هدرروی بیش از حد آب شده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس،گفت:چندی پیش با وزیر جهاد کشاورزی نشستی داشتم که در این جلسه وزیر وعده داد که امسال به منظور اجرای سیستم آبیاری مکانیزه در اراضی کشاورزی اعتباری تخصیص دهد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet