عید سعید غدیرخم
1393/05/27 10:48:23
سرویس اقتصادی

نشست بررسی طرح تحول نظام بانکی در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزارشد

نشست مشترک بررسی طرح تحول نظام بانکی با حضور مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و برخی دیگر از مدیران شعبه های این بانک، در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
نشست بررسی طرح تحول نظام بانکی در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برگزارشد نشست مشترک بررسی طرح تحول نظام بانکی با حضور مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت و برخی دیگر از مدیران شعبه های این بانک، در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی برگزار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/66893.jpg نشست,بررسی,طرح,تحول,نظام,بانکی,در,مرکز,تحقیقات,اسلامی,مجلس,برگزارشد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از  روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، نشست بررسی طرح تحول نظام بانکی درمرکز تحقیقات اسلامی مجلس  که با حضور با مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت برگزار شد  محمدحسین حسین زاده مدیر عامل این بانک توضیحاتی پیرامون فرآیند طی شده در بانک رسالت ارائه و نکاتی را در مورد چگونگی حرکت بانک ها به سمت بانکداری بدون ربا اشاره کرد وگفت: بانک رسالت کوشش می کند ابزاری برای اجرای سنت قرآنی و دینی قرض الحسنه در کشور باشد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت رفع مشکلات مردم از طریق پرداخت وام قرض الحسنه را مشارکت در یک کار عام المنفعه دانست و افزود: دستیابی به بانکداری اسلامی و سیستم بانکی بدون ربا در جمهوری اسلامی امری خارج از دسترس نیست و می توانیم به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسویان نیز گزارشی از فعالیت های مرکز در فرآیند طرح تحول نظام بانکی و حلقات برگزار شده این طرح ارائه داد.

گفتنی است شورای طرح تحول نظام بانکی با موضوع " بررسی مباحث فقهی ـ حقوقی بانکداری ایران با رویکرد اسلامی" با حضور اساتید برجسته حوزه علمیه قم و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سال گذشته تاکنون در مرکز تحقیقات اسلامی در حال برگزاری است..

در این نشست همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید عباس موسویان عضو شورای فقهی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و بانک مرکزی و رییس کمیته بانکداری اسلامی، دکتر سید احمد حبیب نژاد معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سلطانیان و حجت الاسلام والمسلمین دکتر فراهانی فر حضور داشتند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet