ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/06/20 12:05:00
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی تأکید کرد:

تغییر گونه پسته پاشنه آشیل افزایش راندمان تولید در هکتار

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس،گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید ارقام و گونه های پسته را در یک برنامه دراز مدت هشت ساله به سمت گونه های مقاوم به سرما و آفات تغییر دهد تا شاهد کاهش خسارات ناشی از سرمازدگی و افزایش راندمان بهره وری در هکتار باشیم.
تغییر گونه پسته پاشنه آشیل افزایش راندمان تولید در هکتار نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس،گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید ارقام و گونه های پسته را در یک برنامه دراز مدت هشت ساله به سمت گونه های مقاوم به سرما و آفات تغییر دهد تا شاهد کاهش خسارات ناشی از سرمازدگی و افزایش راندمان بهره وری در هکتار باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/42930.jpg تغییر,گونه,پسته,پاشنه,آشیل,افزایش,راندمان,تولید,در,هکتار Icana

حسین امیری خامکانی،با تأکید بر ضرورت افزایش بهره وری درتولید محصولات کشاورزی به ویژه پسته ،گفت: متأسفانه در کشور به ویژه استان کرمان راندمان تولید پسته در هکتار بسیار پایین است به طوری که میزان بهره‌وری از آب و خاک به هیچ عنوان بهینه نیست.

افزایش راندمان تولید پسته در هکتاربا مشاوره کشاورزان 

نماینده مردم زرند و  کوهبنان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:وزارت جهاد کشاورزی باید هر چه سریعتر به منظور افزایش بهره وری از آب و خاک و افزایش راندمان تولید در هکتار، مشاوره ،آموزش و ترویج اصول باغداری به کشاورزان را در دستور کار خود قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: دولت باید با مدیریت نهاده های کشاورزی از جمله سم،کود شیمیایی و مدیریت آب و خاک راندمان تولید در هکتار بر وزن موجود را افزایش دهد.

نماینده مردم زرند و  کوهبنان در مجلس شورای اسلامی،با اشاره به کاهش سطح آب سفره های زیرزمینی،تصریح کرد: آب‌کشاورزی استان کرمان از چاه هایی به عمق 400 متر استخراج می شود به همین علت به منظور کاهش مصرف آب و استفاده بهینه از مقدار آب موجود، باید با مشاوره کشاورزان و مدیریت نهاده های کشاورزی راندمان تولید پسته در هکتار را افزایش دهیم.

امیری خامکانی،افزود:در ایران تولید پسته در هکتار 420 کیلوگرم  در هکتاراست اما در کشور آمریکا بیش از 4 تن در هکتار پسته تولید می شود.

نماینده مردم زرند و  کوهبنان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:به طور حتم دولت باید با مدیریت صحیح نهاده های کشاورزی،آب و خاک بهره وری در تولید را افزایش دهد تا تولید پسته در کشور اقتصادی شود.

معضل رهاسازی باغات پسته کرمان

این نماینده مردم در مجلس نهم،اظهارداشت: با توجه به راندمان بسیار کم تولید پسته در هکتار به علت بحران آب کشاورزی و افزایش بیش از حد هزینه های تولید،کشت پسته برای کشاورزان دیگر مقرون به صرفه نیست به همین جهت کشاورزان استان کرمان اقدام به رهاسازی باغات خود کرده اند.

ضرورت تغییر گونه پسته

امیری خامکانی،با تأکید بر تغییر گونه پسته،افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید ارقام و گونه های پسته را در یک برنامه دراز مدت هشت ساله به سمت گونه های مقاوم به سرما و آفات تغییر دهد.

نماینده مردم زرند و  کوهبنان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:با توجه به بروز خشکسالی، سرمازدگی و شیوع آفات در مزارع کشاورزی باید هر چه سریعتر تغییر گونه پسته به منظور کاهش خسارات و افزایش راندمان بهره وری در دستور کار مسئولان دولتی قرار گیرد.

ضرورت تغییر الگوی کشت در مناطق کوهستانی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس،با تأکید بر ضرورت تغییر الگوی کشت در مناطق کوهستانی، گفت: دولت باید با تخصیص تسهیلات و اعتبارات کافی در جهت حفاظت از بخش کشاورزی، در مناطق کوهستانی محصولاتی چون زعفران،زیتون و گل محمدی که نیاز آبی کمتری دارند، کشت کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet