عید سعید غدیرخم
1393/05/25 15:06:19
سرویس فرهنگی
کیایی نژاد خبر داد:

اتمام بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در هفته جاری/ لزوم تقویت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نظر به حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکری که دچار مشکلات قضایی شده اند، لازم بود قوانینی در این زمینه وجود داشته باشد که با همفکری دو کمیسیون بخشی از این مسائل حل شد.
اتمام بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در هفته جاری/ لزوم تقویت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نظر به حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکری که دچار مشکلات قضایی شده اند، لازم بود قوانینی در این زمینه وجود داشته باشد که با همفکری دو کمیسیون بخشی از این مسائل حل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/75139.jpg اتمام,بررسی,طرح,حمایت,از,آمران,به,معروف,و,ناهیان,از,منکر,,در,هفته,جاری/,لزوم,,تقویت,ستاد,احیای,امر,به,معروف,و,نهی,از,منکر Icana

مفید کیایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: این طرح که در کمیسیون مشترک فرهنگی و حقوقی و قضایی بررسی می شود تقریبا به پایان رسیده و پس از بررسی چند ماده پایانی آن در عصر روز سه شنبه، بعد از آن به صحن علنی می آید.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه بخشی از این طرح مربوط به مسائل قضایی می شود، عنوان کرد: از آنجایی که بارها پیش آمده است آمران به معروف و ناهیان از منکر دچار مشکلات قضایی شده اند، لازم بود قوانینی در این زمینه وجود داشته باشد که با همفکری دو کمیسیون بخشی از مشکلات قضایی آن حل شد.

وی در ادامه با اشاره به عدم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در صورت بروز مشکل، یادآور شد: برای مثال بارها پیش آمده است که اگر درگیری در نتیجه یک مورد امر به معروف و نهی از منکر صورت می گرفت، فرد تذکر دهنده مجرم شناخته می شد که چرا چنین حرفی را زده است که در نهایت این امر منجر به یأس و ناامیدی می شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: تا کنون نظرات و پیشنهاداتی مبنی بر چگونگی تقویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دست کمیسیون رسیده است که بر همین اساس نظر علما بر ایجاد یک وزارتخانه بود که موافقت نشد.

وی ادامه داد: نظر برخی دیگر از دوستان ایجاد یک سازمان زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و برخی از دوستان هم نظر به تقویت ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر که زیر نظر آیت الله جنتی است داشتند، که فعلا مورد آخر قوی تر است و در جلسه آخر کمیسیون تصمیم گیری نهایی صورت می گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet